poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu systemu dezodoryzacji 23 lipca br.

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu systemu dezodoryzacji 23 lipca br. - fot. deveris.pl
fot. deveris.pl 

Nie minęła godzina od publikacji artykułu związanego z brakiem konkretnych działań ze strony firmy DeVeris by jak w porzekadle „uderz w stół a nożyce się odezwą” firma opublikowała komunikat w sprawie podjętych czynności mających na celu neutralizację uciążliwej emisji zapachowej. Pełny komunikat prezentujemy poniżej.

Komunikat 05.07.2021

W odniesieniu do informacji przekazanej przez przedstawicieli firmy DeVeris Polska Sp. z o.o. na sesji rady miasta w dniu 26 czerwca 2021r., Spółka oświadcza, że w terminie 01 czerwca 2021 roku rozpoczęła testy technologii neutralizacji uciążliwości emisji zapachowej firmy Westrand M. Szatkowski. Sp. J, mające na celu zmniejszenie epizodycznego zapachu wydobywającego się z zakładu. Z dniem 5 lipca 2021 roku, Spółka rozpoczęła procedurę związaną z dostosowaniem instalacji do znajdującej się technologii w hali produkcyjnej. Zakończenie montażu systemu dezodoryzacji planowane jest na 23 lipca 2021 r. Obecnie Spółka obserwuje kilku-/ kilkunasto godzinny potencjał wydobywania się nieprzyjemnego zapachu związanego z procesem suszenia produktów w skali tygodnia. System firmy Westrand ma na celu zneutralizowanie szczytów o większej intensywności zapachowej. Jest to drugi system neutralizacji zapachów od momentu montażu kurtyn antyodorowych w 2019r.

Ponadto, Spółka prowadzi prace inżynieryjne nad modernizacją technologii suszenia, które pozytywnie wpłyną na obniżenie częstotliwość wydostającego się zapachu. Projekt jest w trakcie realizacji i ze względu na konieczność przebudowy linii będzie stopniowo przeprowadzany. Spółka planuje zakończenie pierwszego etapu modernizacji systemu suszenia do końca 2021r.

reklama

Spółka jeszcze raz podkreśla, że jako odpowiedzialny sąsiad, w dobrej wierze działa na zmniejszenie dyskomfortu mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu. Spółka chce również podkreślić, że nie jest jedynym źródłem zapachu w Turku, i tym samym sprostować informacje przedstawiane w artykule umieszczonym na portalu Turek.net.pl z dnia 4 czerwca 2021 oświadczając, że w dniu 03.06.2021 r. zakład produkcyjny był nieczynny.

W trosce o skuteczny przepływ informacji, dotyczącej podejmowanych działań wyeliminowania zapachu, pozostajemy w stałym kontakcie z organami miasta i przedstawicielami mieszkańców.

Zarząd Spółki DeVeris
źródło: http://deveris.pl/index.php/informacje

Podobne artykuły

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w...

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w DeVeris...

15 lip.
Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem...

Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem smrodu

5 lip.
DeVeris nie wywiązał się z obietnicy? Mija 5...

DeVeris nie wywiązał się z obietnicy? Mija 5 lipca i...

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama