piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim konkursie muzeów "IZABELLA"

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim konkursie muzeów
 

We wtorek, 7 września w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „IZABELLA" pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najlepszych wielkopolskich muzeów za rok 2019 i 2020. Ze względu na pandemię gala za rok 2019 nie mogła się odbyć.

Muzeum w Turku po raz kolejny zostało docenione przez kapitułę konkursu, odbierając z rąk Marszałka Marka Woźniaka nagrodę DRUGĄ za rok 2019, przyznaną w kategorii III – „Działalność naukowa i wydawnicza” za publikację „Archiwum Igły, Turek w niemieckim planie okupacyjnym".

reklama

Nagroda „IZABELLA" przyznawana jest przez Fundację Muzeów Wielkopolskich od 2006 roku w 5 kategoriach. Muzeum w Turku zostało już kilkukrotnie wyróżnione w tym prestiżowym konkursie. W roku 2012 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA, III nagroda za wystawę „Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło". W roku 2013 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA, PROMOCYJNA I MARKETINGOWA, nagroda III za program edukacyjny Muzeum Miasta Turku. W roku 2016 - NAGRODA GŁÓWNA GRAND PRIX oraz statuetka „IZABELLA" W KATEGORII KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE za prace konserwatorskie kolekcji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera - etap II. W roku 2017 - NAGRODA GŁÓWNA GRAND PRIX oraz statuetka „IZABELLA" W KATEGORII KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE za prace konserwatorskie kolekcji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera - etap III.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.

"Uprzejmie i szybko obsługujemy ludzi pracy" Wystawa...

16 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama