niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Uczymy się historii Polski czyli uczniowie SOSW na wycieczce śladami dawnej Łęczycy

Uczymy się historii Polski czyli uczniowie SOSW na wycieczce śladami dawnej Łęczycy
 

Dnia 23.09.2021 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łęczycy i okolic.

Zwiedzanie rozpoczęto od powstałej w XII wieku Archikolegiaty w Tumie – perełki kultury romańskiej. Największą atrakcją było poszukiwanie na murach kościoła odcisku łapy legendarnego Boruty. W Muzeum Dziedzictwa Kościelnego, znajdującego się obok kolegiaty, uczniowie obejrzeli cenne eksponaty.

reklama

Kolejnym punktem wycieczki był skansen w Kwiatkówku, który przeniósł uczestników wycieczki w dawne czasy łęczyckiej zagrody chłopskiej. Uczniowie zobaczyli kilkanaście obiektów, wśród nich chałupy, budynki gospodarcze, wiatrak kozłowy, olejarnię, piec chlebowy i garncarski oraz kuźnię. Tę przepiękną historię, życia ludzi sprzed stu lat, przybliżył uczniom przewodnik.

Ciekawą atrakcją wycieczki był Zamek Królewski w Łęczycy. W salach wystawowych, przedstawiających kulturę i obyczaje życia w średniowiecznym zamku, uczniowie podziwiali rzeźby, figury, obrazy i uzbrojenie tamtych czasów. Na zakończenie uczniowie weszli na sam szczyt wieży zamkowej, z tarasu której podziwiali widok rozpościerający się na panoramę miasta i okolicę. Wycieczkę zorganizowały panie: Marta Bakalarz, Marlena Graczyk i Aneta Lubas.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

12 paźd.
Wesel dawnych czar - historia ożenku Marysi i...

Wesel dawnych czar - historia ożenku Marysi i Franka

7 paźd.
Niecodzienne odkrycie we Wrzącej. Prace...

Niecodzienne odkrycie we Wrzącej. Prace ekshumacyjne...

10 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama