poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
 

19 listopada Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku wziął udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

Uczniowie zjednoczyli się w działaniu i aktywnie podjęli szereg inicjatyw, których celem było zapoznanie się z zapisami Konwencji o prawach dziecka, zwrócenie uwagi na dzieciństwo, jako jeden z najważniejszych etapów rozwoju człowieka oraz uczczenie rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

reklama

Tego dnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dominował kolor niebieski, a na korytarzu wyeksponowano najważniejsze prawa dziecka. Na chodniku, przed wejściem do placówki pojawiły się napisy wykonane kredą, informujące lokalną społeczność o tym, jak ważny dzień świętowany jest w naszym Ośrodku.

W ramach akcji młodsze dzieci obejrzały film pt. „Jack i Ruby. Czym są prawa dziecka?”. Następnie wykonały przeznaczone dla nich zadania. Starsi uczniowie natomiast otrzymali zeszyt z zadaniami, które będą mogli realizować na lekcjach wychowawczych.

Zwieńczeniem obchodów był „Marsz Dla Każdego Dziecka”, który przeszedł ulicami Turku. Nasi wychowankowie ubrani na niebiesko, z niebieskimi sercami na policzkach, niebieskimi balonami i transparentem pokazali mieszkańcom Turku, że znają swoje prawa i jednoczą się ze wszystkimi dziećmi na świecie, okazując wsparcie i solidarność zwłaszcza tym, których prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

reklama

Akcję koordynowały: Elwira Bukowiecka i Beata Biała.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Narodowe Święto Niepodległości  w Specjalnym...

Narodowe Święto Niepodległości w Specjalnym Ośrodku...

10 list.
Dzień Dyni w Specjalnym Ośrodku...

Dzień Dyni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym...

2 list.
Wychowankowie SOSW zapalili znicz pamięci

Wychowankowie SOSW zapalili znicz pamięci

28 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama