Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek. Wiec poparcia narodu ukraińskiego pod pomnikiem Nigdy Więcej Wojny

Turek. Wiec poparcia narodu ukraińskiego pod pomnikiem Nigdy Więcej Wojny
 

Dziś na Ukrainie decyduje los demokratycznego świata. A ta walka z Imperium Rosyjskim z pewnością zakończy się zwycięstwem! Bo obok Ukraińców w tej ciężkiej walce staliście się Wy, drodzy nasi bracia i siostry – mówił Oleh Konradii, przedstawiciel społeczności ukraińskiej, podczas wiecu trwającego wczoraj pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny”.

O chęci pomocy wszystkim potrzebującym, zapewniał na spotkaniu manifestującym poparcie naszych wschodnich sąsiadów, burmistrz Romuald Antosik. – To miejsce jest symboliczne dla wielu pokoleń turkowian, zarówno tych, którzy przeżyli dramat II wojny światowej, jak i młodszych, który wojnę znają z opowieści. Dzisiaj hasło „Nigdy więcej wojny” wszyscy możemy wykrzyczeć, bo jest ono wyjątkowo aktualne.

reklama

Krwawy moskiewski dyktator nie uspokoi się, próbując odbudować Imperium Rosyjskie. Ukraina jest jak kość w gardle. Liczy na zniszczenie naszej niepodległości, ukaranie Ukrainy za dążenie do europejskiej rodziny. Mści się na Majdanie i za to, że odważymy się swobodnie myśleć i oddychać.! Powstrzymujesz moskiewskiego karła swoimi protestami, zebraną pomocą humanitarną, poparciem ducha walki narodu ukraińskiego – mówił po ukraińsku Konradii.

We wczorajszym spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców Turku, przedstawicieli władz i radnych. Manifestującym towarzyszyły flagi i balony utrzymane w narodowych barwach Ukrainy. Również wczoraj w kościele św. Barbary odbyła się specjalna msza, w czasie której wierni modlili się w intencji wolności narodu ukraińskiego.

Pełna treść podziękowań Oleha Konradii

Drodzy bracia i siostry!
Pozwolę sobie szczerze podziękować każdemu z Was za nieocenioną pomoc, jaką udzielacie w tym trudnym dla Ukrainy czasie. 

Ukraina walczy o niepodległość. Ciężko, desperacko, wytrwale. Krwawy moskiewski dyktator nie uspokoi się, próbując odbudować Imperium Rosyjskie. Ukraina jest jak kość w gardle. Liczy na zniszczenie naszej niepodległości, ukaranie Ukrainy za dążenie do europejskiej rodziny. Mści się na Majdanie i za to, że odważymy się swobodnie myśleć i oddychać. 

Dziś na Ukrainie decyduje los demokratycznego świata. A ta walka z Imperium Rosyjskim z pewnością zakończy się zwycięstwem! Bo obok Ukraińców w tej ciężkiej walce staliście się Wy, Drodzy nasi bracia i siostry! Powstrzymujesz moskiewskiego karła swoimi protestami, zebraną pomocą humanitarną, poparciem ducha walki narodu ukraińskiego. 

Dziękuję każdemu obywatelowi Polski, niezależnie od narodowości, dziękuję każdemu Ukraińcowi-zarobitchaninowi, że w tym trudnym dla ojczyzny czasie pomagasz Ukrainie.

Staniemy i wygramy razem! Bo z nami jest Bóg i prawda!

Oleh Konradii

reklama


KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

1 wrz.
Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w...

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w strażnicy...

2 czerw.
Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił...

Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił Zbrojnych...

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama