niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Blok nr1 elektrowni wciąż stoi. Nieudana próba wyburzenia konstrukcji z lat 60

Wideo: Blok nr1 elektrowni wciąż stoi. Nieudana próba wyburzenia konstrukcji z lat 60 - fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl
fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl 

Kiedy opadł pył, oczom zgromadzonych mieszkańców ukazał się… blok nr 1 zamkniętej elektrowni „Adamów”. Wszystko wskazuje na to, ze solidna konstrukcja z lat 60 nie zniknie dziś z panoramy Turku.

Wyburzanie obiektów elektrowni „Adamów” jest realizowane w ramach umowy pomiędzy ZE PAK S.A. a wykonawcą na „Przygotowanie terenu w elektrowni „Adamów” do nowych inwestycji – rozbiórki obiektów”. Ładunki wybuchowe rozmieszczone na budowli, miały oprócz naruszenia konstrukcji, wywołać także wysoką temperaturę, co stopiłoby lub nadtopiło główne elementy stalowe. Konstrukcja kotła okazała się jednak zbyt solidna. Detonacja spowodowała delikatne obniżenie się tylko zachodniej strony bloku nr1.

reklama

Oczywiście, nie oznacza to zakończenia prac rozbiórkowych. Z pewnością będą one kontynuowane w przeciągu kilku najbliższych dni.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wideo: Trwa wyburzanie Elektrowni

Wideo: Trwa wyburzanie Elektrowni "Adamów". Blok nr...

24 czerw.
Dziś pożegnamy kolejny obiekt po byłej...

Dziś pożegnamy kolejny obiekt po byłej Elektrowni...

23 czerw.
Wideo: Zostały już tylko trzy. W środę kolejna...

Wideo: Zostały już tylko trzy. W środę kolejna...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama