piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Absolwenci z "Piątki" najlepsi! Poznaliśmy wyniki egzaminów ósmoklasistów

Absolwenci z
 

Z początkiem lipca poznaliśmy wyniki egzaminów ósmoklasistów. Wyniki testów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, uzyskane przez absolwentów trzech turkowskich podstawówek, są zbliżone do średnich krajowych.

Najlepiej, w skali miasta, na egzaminie wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.To zasługa i nauczycieli, i dzieci i ich rodzicówpodkreśla Zdzisława Kośla, dyrektorka szkoły. Z uwagi na pandemię i prowadzoną w tym czasie edukację zdalną, szczególny nacisk położyliśmy na pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zajęcia wyrównawcze dla wszystkich uczniów, którzy ich potrzebowali. Obawialiśmy się też obniżenia średniej ze względu na uczniów z Ukrainy, zdających egzamin w naszej szkole. Jak się okazuje - niepotrzebnie.

reklama

137 ósmoklasistów z „Piątki” uzyskało bardzo wysokie wyniki przede wszystkim z języka angielskiego – 72,48 procent (średnia krajowa – 67 procent) i polskiego – 61,86 procent (średnia krajowa – 60 procent). Nieco gorzej poszło z matematyką – 55,8 procent (średnia krajowa – 57 procent), choć jak mówi Zdzisława Kośla, dużo było testów ze 100 procentowym wynikiem.

110 uczniów „Jedynki” i 89 „Czwórki”, uzyskało nieco gorsze od kolegów z „Piątki” wyniki, warto jednak podkreślić, że średni wynik całego miasta przewyższa średnie osiągnięcia uzyskane przez wszystkie szkoły z powiatu tureckiego. W każdej ze szkół do egzaminu przystąpili uczniowie z Ukrainy, którzy, nie znając jeszcze dobrze języka polskiego, także musieli pisać z niego egzamin, tak jak polscy uczniowie, co mogło wpłynąć na statystyki.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Absolwenci z Piątki najlepsi! Poznaliśmy wyniki egzaminów ósmoklasistów

Podobne artykuły

Amelia i Zofia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w...

Amelia i Zofia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku...

22 czerw.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.
Uczniowie z Turku na wymianie w Wiesmoor. To...

Uczniowie z Turku na wymianie w Wiesmoor. To już 20...

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama