poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Popływali z Ziemią Turkowską. Piąta edycja zajęć dobiegła końca

Popływali z Ziemią Turkowską. Piąta edycja zajęć dobiegła końca - fot.: Ziemia Turkowska
fot.: Ziemia Turkowska 

O tym, że pływanie to nie tylko przyjemność, ale i praktyczna umiejętność, nikogo przekonywać nie trzeba. Pływać można nauczyć się praktycznie w każdym wieku. Aktywność w wodzie wpływa pozytywnie na cały organizm, a jako odciążająca stawy, szczególnie polecana jest seniorom. Właśnie zakończył się piąty cykl zajęć z nauki i doskonalenia pływania, zorganizowany dla mieszkańców miasta przez Ziemię Turkowską.

Lekcje, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów: Dariusza Walaszka, Jacka Lubasa oraz Zbigniewa Zielińskiego, odbywały się w pierwszych dwóch tygodniach wakacji. Zajęcia skierowane były do wszystkich grup wiekowych, społecznych i środowiskowych. Uczestnicy zajęć mieli zapewnione wejście na basen oraz fachową opiekę instruktora pływania. Dodatkowo poznawali zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

reklama

Podczas uroczystego zakończenia zajęć, każdy uczestnik kursu otrzymał dyplom, które wręczali wespół burmistrz Romuald Antosik i Myszka Miki. Jak wiadomo, po pływaniu apetyty dopisują – odbierając swoje dyplomy, uczestnicy kursu posilili się pizzą ufundowaną przez radnego Pawła Kwiatkowskiego oraz sokami, owocami i batonami zasponsorowanymi przez przewodniczącego samorządu osiedlowego nr 1 w Turku, Pawła Rogodzińskiego.

- Ogromnie cieszy nas bardzo duże zainteresowanie organizowanymi przez nas zajęciami. Dlatego będziemy kontynuować tę formę nauki pływania podczas kolejnych edycji wydarzenia – zapowiedzieli organizatorzy.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Ziemia Turkowska2
fot.: Ziemia Turkowska3
fot.: Ziemia Turkowska4
fot.: Ziemia Turkowska5
fot.: Ziemia Turkowska6

Podobne artykuły

Czeka nas dwutygodniowa przerwa od krytej pływalni

Czeka nas dwutygodniowa przerwa od krytej pływalni

18 sierp.
To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

26 czerw.
Mieszkasz w Turku i nie umiesz pływać? Ziemia...

Mieszkasz w Turku i nie umiesz pływać? Ziemia...

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama