czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Chłodnie kominowe będą już tylko wspomnieniem. W sobotę ma runąć ostatnia

Chłodnie kominowe będą już tylko wspomnieniem. W sobotę ma runąć ostatnia
 

To już ostatnie wyburzania. W sobotę ma runąć ostatnia chłodnia kominowa, w poniedziałek przedostatni blok. Wyburzanie ostatniego ma odbyć się 30 sierpnia.

Starosta Turecki informuje o zaplanowanym na sobotę, 20 sierpnia wyburzeniu chłodni kominowej nr 5. Detonacja ładunków ma nastąpić o godz. 11:00. To najbardziej problematyczna budowla – jest umieszczona najbliżej innych obiektów. Konstrukcja ma więc runąć w kierunku elektrowni. Na poniedziałek, 22 sierpnia, około godz. 17:00 – 18:00, zaplanowano powalenie kotła numer 4.

reklama

Na drogach dojazdowych zostały umieszczone tablice ostrzegawcze i informacyjne z objaśnieniem sygnałów ostrzegawczych. Strefa zagrożenia została zabezpieczona posterunkami ochronnymi. Rozpoczęcie i zakończenie robót będzie sygnalizowanie przy pomocy syreny na zasadach stosowanych przy robotach strzałowych w górnictwie.

Wyburzanie obiektów elektrowni „Adamów” jest realizowane w ramach umowy pomiędzy ZE PAK S.A. a wykonawcą, w ramach realizacji zadania o nazwie „Przygotowanie terenu w elektrowni „Adamów” do nowych inwestycji – rozbiórki obiektów.”

Na przygotowanym terenie, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, do 2026 roku powstanie nowa elektrownia gazowo-parowa.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.
Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd...

Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd...

19 wrz.
Wideo: Wyburzono ostatnią chłodnię. Z panoramy...

Wideo: Wyburzono ostatnią chłodnię. Z panoramy Turku...

20 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama