niedziela 01 października 2023

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku

Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku
 

Starosta Turecki zablokował budowę ul. Św. Barbary, o którą wnioskowali radni PiS i na którą Miasto Turek złożyło wniosek do rządowego programu „Polski Ład”. Zablokował pomimo tego, że Miasto i projektant spełnili każde żądanie powiatu o złożenie wyjaśnień i uzupełnień do wniosku.

W grudniu 2020 r. radni miejscy PiS w zamian za poparcie w głosowaniu za budżetem miasta na 2021 rok zawnioskowali o budowę ul. Św. Barbary w Turku. Tę ulicę wskazali radni PiS spośród innych proponowanych ulic, takich jak: droga Z3, ul. Kwiatkowskiego, ul. Sosnkowskiego, ul. Mehoffera, ul. Florczaka i ul. Braci Marszlów.

reklama

Wniosek o pozwolenie na budowę miasto Turek złożyło 7 grudnia 2022 r. Natomiast 14 września 2023 r. po wielokrotnych uzupełnieniach i wyjaśnieniach, a nawet zmianie nazwy zadania na żądanie powiatu, Starosta Turecki wydał decyzję odmowną, czym zablokował kolejną inwestycję w mieście.

Przypomnijmy, że wcześniej starosta zablokował dwie ważne inwestycje dla mieszkańców, tj. budowę Centrum Sportów Plażowych z lodowiskiem na terenie OSiR i budowę ciepłowni geotermalnej. W obu przypadkach po odwołaniu Wojewoda Wielkopolski przyznawał rację Miastu i ostatecznie wydawane były decyzje pozytywne. Również w tym przypadku Miasto Turek będzie się odwoływać, gdyż uważamy, że decyzja została wydana nieprawidłowo, podobnie jak decyzje odmowne dotyczące geotermii i Centrum Sportów Plażowych.

Niezrozumiałe jest postępowanie starosty tureckiego, który swoimi decyzjami uderza w mieszkańców Turku, zaś w tym przypadku również w radnych swojego ugrupowania PiS oraz w rząd, z którego środków nie będziemy mogli skorzystać, jeśli otrzymalibyśmy pieniądze na budowę tej drogi.

Urząd Miejski w Turku
materiał prasowy nadesłany

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad...

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, czyli...

29 wrz.
Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

24 wrz.
84. rocznica napaści Armii Czerwonej na...

84. rocznica napaści Armii Czerwonej na Polskę. Delegacje powiatu i...

18 wrz.
Niedługo mija termin składania wniosków...

Niedługo mija termin składania wniosków mieszkaniowych

12 wrz.
Nowy rok szkolny rozpoczną jako nauczyciele...

Nowy rok szkolny rozpoczną jako nauczyciele mianowani. Starosta...

26 sierp.
Uczcili rocznicę Cudu nad Wisłą i Święto...

Uczcili rocznicę Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego....

15 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama