poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Poseł Nowak odwiedził Turek

Poseł Nowak odwiedził Turek
 

W miniony poniedziałek w turkowskiej siedzibie PO odbyła się konferencja posła Tomasza Nowaka. Parlamentarzysta odniósł się do sytuacji na rynku węglowo-energetycznym oraz zapowiedział swoje nadchodzące dyżury.

Poseł Nowak podczas konferencji podzielił się informacjami dotyczącymi jego działań, związanych z kwestią lokalnego górnictwa odkrywkowego: – W poprzednim miesiącu na interwencję górników z kopalń „Konin” i „Adamów” zorganizowałem spotkanie z wiceministrem finansów Jackiem Kapicą i wiceministrem gospodarki Maciejem Kaliskiem. Ustaliliśmy zmianę rozporządzenia dotyczącego akcyzy.  Jak informował Parlamentarzysta, gdyby tej modyfikacji nie było, węgiel z lokalnych kopalń sprzedawany elektrowniom byłby droższy o 11 zł za tonę, ponieważ powstałby obowiązek akcyzowy. – Trzeba było całą ustawę przystosować tak, aby logistyka którą stosują miejscowe kopalnie została uwzględniona w rozporządzeniu  mówił polityk PO.

reklama

Poseł interweniował również ostatnimi czasy w kwestii Biur Obsługi Klienta spółki Energa. Te zostały zamknięte w Turku, Słupcy i Kole. Parlamentarzysta dociekał, czy aby likwidacje te nie są kłopotliwe dla klientów, szczególnie dla osób starszych. Parlamentarzysta podkreślił, iż w ten sposób firma na własne życzenie traci konkurencyjność. – Ludzie być może po prostu zaczną zmieniać dostawcę, ponieważ poprzez internet odnajdą informacje odnośnie tego, gdzie można taniej kupić energię. Takie możliwości są i być może to będzie początek jakiegoś działania – mówił poseł.

Tomasz Nowak poinformował, iż już niebawem mieszkańcy Turku i okolic będą mogli spotykać się z nim regularnie. Wizyty Parlamentarzysty zaplanowane są na każdy drugi poniedziałek danego miesiąca. Z posłem PO będzie można zobaczyć się w godz. od 15:30 do 17:00. Informacje o nadchodzących wizytach Tomasza Nowaka pojawiać się będą na łamach portalu Turek.net.pl. Niewykluczone jest - w reakcji na potrzeby mieszkańców - połączenie spotkań z dyżurami prawniczymi.

AW

Poseł Nowak odwiedził Turek

Podobne artykuły

Wideo: Celują w seniorów i nauczycieli. Już za...

Wideo: Celują w seniorów i nauczycieli. Już za rok...

8 list.
Gminy biorą się za sprzedaż węgla? Trwa badanie...

Gminy biorą się za sprzedaż węgla? Trwa badanie...

22 paźd.
Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama