sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Więcej płatnego parkowania?

Więcej płatnego parkowania? - Źródło: sxc.hu / Svilen Milev
Źródło: sxc.hu / Svilen Milev 

Być może już niebawem w Turku możliwość darmowego pozostawiania auta zostanie mieszkańcom nieco ograniczona. Właśnie trwa przetarg na przygotowanie projektu poszerzenia płatnej „strefy” na ul. Kaliskiej.

Przetarg nieograniczony w tej sprawie ogłosił Wydział Infrastruktury i Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta. Mówiąc dokładnie, postępowanie dotyczy wykonania projektu oznakowania poziomego i pionowego poszerzenia strefy płatnego parkowania na ul. Kaliskiej. To ewentualne zwiększenie raczej nie ucieszy mieszkańców miasta czy osoby przyjeżdżające, gdyż chodzi o „popularny” odcinek od ul. Gorzelnianej do ul. Szkolnej, przy którym znajduje się chociażby Urząd Pocztowy.

reklama

Ponadto Urząd Miasta zgłosił zapotrzebowanie na wykonanie projektu zmiany organizacji ruchu na ul. Szkolnej. W tym przypadku modyfikacja dotyczyć miałby wprowadzenia ruchu jednokierunkowego. Potrzebne byłoby także wyznaczenie miejsc parkingowych na jezdni, co wiąże się z nowym oznakowaniem pionowym i poziomym.

Otwarcie ofert zainteresowanych firm nastąpi w dniu 23 stycznia, a ewentualny zwycięzca na wykonanie projektów będzie miał czas do 1 maja.

AW

Podobne artykuły

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.
Wybrano imię dla młodej samicy bielika z...

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich...

06-07-2020
Parkomaty w Turku ruszą dopiero 1 kwietnia....

Parkomaty w Turku ruszą dopiero 1 kwietnia. Zobacz...

16-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama