Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Ferie w Turku

Ferie w Turku - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

Dzieci spędzające ferie w Turku nie powinny narzekać na nudę. Turkowskie placówki oświatowe, kulturalne i sportowe przygotowały w sumie ponad 120 różnych wydarzeń. Wśród najciekawszych są kursy samoobrony, spotkania z podróżnikami, noce z filmem, a do tego dziesiątki zawodów sportowych i zajęć artystycznych.

Ferie w Turku rozpoczynają się 13 lutego i tego dnia rusza też akcja zimowa w mieście. Zajęcia dla najmłodszych i dla młodzieży przygotowały niemal wszystkie działające w Turku placówki kulturalne, szkoły, kluby sportowe i wiele stowarzyszeń. Każdego dnia odbywać się będzie około 15 różnych zajęć.

reklama

Największy wybór będą mieli amatorzy sportu. Codziennie będą mogli pograć w tenisa na krytej pływalni, wziąć udział w turniejach w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną odbywających się na salach gimnastycznych obu gimnazjów, pograć w piłkę nożną z klubem „Tur” czy nauczyć się podstaw samoobrony pod okiem instruktorów z turkowskiego Klubu Sportów i Sztuk Walk. Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tęcza” organizuje turniej szachowy.

Nie będą się także nudzić ci, którzy ferie wolą spędzić rozwijając się kulturalnie. Miejski Dom Kultury organizuje pokazy teatrzyków dziecięcych, zajęcia taneczne oraz projekcie filmów i bajek dla dzieci. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty plastyczne i teatralne, czytanie bajek, spotkanie z podróżnikiem i konkurs karaoke. Wiele artystycznych zajęć przygotowuje też Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tęcza”.

Z kolei turkowskie szkoły przygotowały coś dla tych, którzy mimo ferii, chcą pogłębić wiedzę. Gimnazjum nr 2 zaprasza na ciekawie prowadzone zajęcia z historii, matematyki i biologii. Tam też będzie można pośpiewać po angielsku. Gimnazjum nr 1 organizuje wyjazdy dla kaliskiego teatru, łódzkiego aquaparku oraz Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

reklama

Wśród innych atrakcji znaleźć można zawody strzeleckie z broni pneumatycznej organizowane przez LOK, noc oskarową w kinie „Tur” czy zajęcia karate.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, na niektóre obowiązują jednak zapisy. Dokładny harmonogram wydarzeń feryjnych można znaleźć na portalu miejskim pod adresem www.miastoturek.pl lub na słupach ogłoszeniowych.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem...

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim...

03-09-2019
Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

Pierwszy w regionie festiwal chleba i filmów...

01-09-2019
Festiwal chleba i filmów kulinarnych

Festiwal chleba i filmów kulinarnych "Kultura ze...

21-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama