poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

1% dla Turku: Wesprzyj Witka i Mikołaja

1% dla Turku: Wesprzyj Witka i Mikołaja
 

W ramach akcji „1% dla Turku” Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Turku zwraca się z prośbą o pomoc dla Witka Grajkowskiego, mieszkańca gminy Turek oraz Mikołaja Błaszczyka z Turku. Obaj chłopcy są niepełnosprawni i potrzebują wsparcia osób o wielkich sercach.

Wesprzyj Witka

Witek w tym roku będzie obchodził 14. urodziny. Jest dzieckiem niepełnosprawnym, chorującym na Mózgowe Porażenie Dziecięce, ma problemy ze wzrokiem, porusza się na wózku, a przy codziennych czynnościach niezbędna jest pomoc drugiej osoby. Jako każdy nastolatek, oprócz obowiązków szkolnych ma wyjątkowo dużo zajęć rehabilitacyjnych, zabiegów i wizyt u specjalistów. Walka o poprawę funkcjonowania Witka to proces długi i kosztowny. Chłopiec rośnie, co wiąże się z wymianą sprzętu, z którego korzysta. W tym roku konieczny będzie zakup nowego wózka elektrycznego.

reklama

Witek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, korzysta z możliwości zbierania środków na swoim subkoncie w ramach akcji przekazywania przez podatników 1% OPP. To właśnie te wpłaty w znacznym stopniu sprawiły, że Witek może systematycznie korzystać z różnych form rehabilitacji i usprawniania. W odpowiedniej rubryce na końcu każdego zeznania podatkowego należy wpisać numer KRS naszej fundacji czyli dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie OPP.

KRS 0000037904

Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym umieszcza informację na rzecz, którego dziecka chce przekazać swój 1%

2041 - WITOLD GRAJKOWSKI

Dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca przekazującym 1% swojego podatku na rzecz Witka Grajkowskiego.

1% Podatku dla Mikołaja

Mikołaj urodził się z tzw. rozszczepem kręgosłupa - przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest to wada powstająca w pierwszym miesiącu ciąży, w rezultacie rozszczepu kręgosłupa. Od urodzenia Mikołaj cierpi na całkowity bezwład od pasa w dół, a także wiele innych następstw min. wodogłowie, pęcherz neurogenny.

reklama

Pomimo tak trudnego startu w życie, Mikołaj jest chłopcem niezwykle pogodnym, inteligentnym i obdarzonym dużym poczuciem humoru. Porusza się na dziecięcym wózku inwalidzkim. Niestety, wada jaką jest rozszczep kręgosłupa to nie tylko brak możliwości chodzenia, czy nawet samodzielnego siedzenia. To szereg innych powikłań wymagających stałej rehabilitacji i opieki ze strony wielu różnych specjalistów: neurochirurga, neurologa, urologa, ortopedy i wielu innych osób. Należy również pamiętać, że Mikołaj bardzo potrzebuje nieustannej rehabilitacji.

Państwa wsparcie finansowe jest potrzebne właśnie na cele rehabilitacji i zakupu niezbędnego sprzętu. Przekazany przez Was 1% podatku nie trafia na prywatne konto. Wpłaty są dokonywane bezpośrednio na konto fundacji, a ich wydatkowanie przebiega pod jej ścisłym nadzorem. Przede wszystkim warto pamiętać, że darowizny trafiają do jednej konkretnej osoby - chłopca, który po prostu miał mniej szczęścia.

W RUBRYCE PIT – Informacje uzupełniające, cel szczegółowy 1% wpisać:

3209 - Błaszczyk Mikołaj
KRS 0000037904

Podobne artykuły

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we...

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we...

08-08-2018
Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja...

Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja poszukiwawcza

07-08-2018
19-latek miał 3 promile.

19-latek miał 3 promile. "PKN-a" przyłapali nasi...

09-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama