Mikołajkowy Pobór Krwi dla Agaty. Przyłącz się i Ty!

sobota 05 grudnia 2020

Kryspiny, Norberta, Sabiny

reklama

Krawczyk wykluczony z PO

Krawczyk wykluczony z PO - K. Krawczyk (po prawej) i A. Zielony w trakcie głosowania
K. Krawczyk (po prawej) i A. Zielony w trakcie głosowania 

Taki właśnie wyrok wydał z końcem lutego Regionalny Sąd Koleżeński partii w sprawie jednego z radnych powiatowych. Krystian Krawczyk stracił członkostwo w Platformie w związku z przyłożeniem ręki do odwołania Dariusza Młynarczyka ze stanowiska starosty.

Trwające przez kilka miesięcy postępowanie przed Regionalnym Sądem Koleżeńskim dotyczyło postąpienia niezgodnie z interesem politycznym ugrupowania. Mówiąc wprost – chodziło o fakt poparcia wniosku o odwołanie starosty Młynarczyka. Reakcją na to zdarzenie było ogłoszenie w lipcu ubiegłego roku oświadczenia rady powiatowej PO. Tam wskazano, iż Romuald Antosik, Mariola Kadrzyńska-Siwek, Anita Dzieciątkowska-Pieścik, Władysław Karski i Andrzej Wojtkowiak nie reprezentują już stanowiska partii. Z kolei Krystian Krawczyk pożegnał się z funkcją członka zarządu powiatowego PO.

reklama

Cała sprawa ma swój ciąg dalszy. Wspomniany wyrok Regionalnego Sądu Koleżeńskiego zapadł w dniu 28 lutego. Samorządowiec z gminy Kawęczyn został uznany winnym. Miał on swym działaniem naruszyć statut PO. "Warto podkreślić, że powiat turecki określany jest bastionem PiSu w Wielkopolsce, a w poprzedniej kadencji starostą był powiatowy lider Prawa i Sprawiedliwości. Postępowanie Krystiana Krawczyka zniweczyło pracę i olbrzymi wysiłek jaki w kampanię samorządową włożyli członkowie i sympatycy PO. Ich wspólny sukces, jakim było „odbicie" powiatu został zaprzepaszczony." – przeczytać możemy na stronie www.wielkopolski.platforma.org.

Redakcja portalu Turek.net.pl postanowiła o całą sprawę zapytać samego zainteresowanego. Okazuje się, że samorządowiec rozważa aktualnie odwołanie się od tego wyroku do Krajowego Sądu Koleżeńskiego. Jak informuje radny powiatowy, jego udział w usunięciu Dariusza Młynarczyka z fotela starosty był sprzeciwem wobec nieodpowiednich decyzji lokalnego lidera struktur PO. – Jako radny będę działał przede wszystkim dla dobra mieszkańców, a nie partii – informuje samorządowiec.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Kolizja drogowa w Laskach

Wideo: Kolizja drogowa w Laskach

30-12-2015
W Kawęczynie narzekają, że powiatowych radnych...

W Kawęczynie narzekają, że powiatowych radnych los...

29-09-2014
Zdarzenie drogowe na A2

Zdarzenie drogowe na A2

11-08-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama