piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa jakość i szanse w ZSR CKP

Nowa jakość i szanse w ZSR CKP
 

Zapoznanie z nowoczesnym sprzętem, wyjazdy, uzyskanie certyfikatów – takie możliwości pojawiają się przed uczniami z Kaczek Średnich. W środowe przedpołudnie w szkole tej doszło do podpisania umowy o partnerstwie z przedstawicielem firm CASE IH Wielkopolska, Kverneland i Weidemann.

Uroczystość w dniu 14 marca zainaugurowała przystąpienie szkoły do programu "Profesjonalna Edukacja Młodzieży w zakresie obsługi i eksploatacji nowoczesnego sprzętu rolniczego". Radosne wydarzenie rozpoczął muzyczno-taneczny występ uczennic ZSR CKP. Był to zwiastun tego, iż całemu spotkaniu miało być bardzo daleko od pompatycznego, siermiężnego wodolejstwa. – Zdobędziecie wiedzę i doświadczenie, które wykorzystacie w swoich gospodarstwach. (…) Program ten przyczyni się również do rozwoju powiatu, a nasza szkoła jest wręcz niezastąpiona, jeśli chodzi o edukację rolniczą – mówił o korzyściach płynących z inicjatywy dyrektor ZSR CKP. Sławomir Kosobudzki poinformował, że dzięki porozumieniu o partnerstwie do szkoły trafi nowoczesny sprzęt rolniczy, z najwyższej światowej „półki”. Plany te to bynajmniej nie odległa przyszłość - już w poniedziałek uczniowie odbędą zajęcia z diagnostyki z wykorzystaniem użyczonych maszyn.

reklama

W dalszej części spotkania głos zabrał dyrektor handlowy firmy Agro-Rami, a jednocześnie przedstawiciel CASE IH w Wielkopolsce. Tomasz Polak nie owijał w bawełnę i jak przystało na absolwenta szkoły rolniczej wyłożył kilka spraw prosto, z żartem, wręcz po „chłopsku”.  – To nie jest program dla Pana dyrektora, nie dla Pana starosty, tylko dla Was. Oni ten program z Nami będą tworzyć. (…) Jest to program, który nie został zerżnięty - że tak powiem, waszym językiem - z żadnych książek, z internetu, ani nie przyszedł do nas z Unii Europejskiej – mówił Tomasz Polak, podkreślając, że młodzież ze szkół rolniczych jest „cool”, ale powinna dołożyć wszelkich starań, by wykorzystać nowe szanse. – Tu nie będzie tak, że przyjechał sobie Pan, postawił jakiś traktor i się skończyło. Tu dopiero się droga młodzieży zacznie.

Choć na środowej uroczystości nie zabrakło wielu szanownych gości, po wspominanych dwóch krótkich przemówieniach od razu nastąpiło podpisanie przez Panów Sławomira Kosobudzkiego i Tomasza Polaka stosownej umowy, a w chwilę później przecięto tradycyjną wstęgę. Honorową rundę nowoczesnym traktorem wykonał starosta Zbigniew Bartosik, któremu w kabinie towarzyszył Kierownik Biura Powiatowego ARiMR - Tadeusz Gebler. Jeśli tego dnia kogoś o słuszności nauki w ZSR CKP nie przekonały przytaczane na szkolnym placu argumenty, to zrobiły to zapewne uroda i optymizm dziewcząt, które kolejnym energetycznym występem zwieńczyły wydarzenie.

ZSR CKP w Kaczkach Średnich bierze udział w programie "Profesjonalna Edukacja Młodzieży w zakresie obsługi i eksploatacji nowoczesnego sprzętu rolniczego" jako jedna z 10 szkół w Wielkopolsce. W ramach działania do ZSR CKP - jak zapewniał Tomasz Polak - trafiać będą na przemian rozmaite maszyny, rotacyjnie użyczane w użytkowanie. Obecnie jest to ciągnik i rozsiewacz. Ponadto na uczniów czekają wyjazdy, szkolenia itp.

reklama

AW

Podobne artykuły

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

30 lip.
Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe...

Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe miejsce...

24 lip.
Co powinno się wiedzieć o przeszczepie włosów?

Co powinno się wiedzieć o przeszczepie włosów?

20 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama