środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

9°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kto zgarnie dwie kopalnie?

Kto zgarnie dwie kopalnie?
 

Już tylko dwóch potencjalnych inwestorów bierze udział w prywatyzacyjnych szrankach, dotyczących lokalnego górnictwa odkrywkowego. Niebawem powinno okazać się, czy górą będzie PAK, a może Społem Plus.

O rozwoju postępowania prywatyzacyjnego informuje między innymi Ministerstwo Skarbu Państwa. Zagłębiając się w tzw. komunikaty prywatyzacyjne dowiemy się, iż praktycznie bój między sobą toczą dwa podmioty. Otóż do dnia 27 stycznia tego roku – która to data była wyznaczonym terminem – swoje oferty złożyły Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. oraz Społem Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Oferty te – mówiąc precyzyjnie – dotyczą nabycia po 85% akcji spółek Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie S.A. z siedzibą w Kleczewie oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. z siedzibą w Turku.

reklama

Wedle zapewnień Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, wskazanie na któryś z podmiotów powinno nastąpić już jakiś czas temu. Podczas posiedzenia Sejmu w dniu 26 stycznia 2012 roku, Jan Bury mówił: - Jutro ten proces zostanie zamknięty i po tym terminie resort Skarbu Państwa w ciągu tygodnia, dwóch, maksymalnie miesiąca, po opinii doradcy, prawdopodobnie wybierze jednego z tych inwestorów do negocjacji wyłącznych. Którego, zobaczymy. 

W celu uzyskania informacji o toku działań związanych z prywatyzacją, redakcja portalu Turek.net.pl skontaktowała się z KWB „Adamów” S.A. Jak udało nam się dowiedzieć, póki co znana jest po prostu wspomniana dwójka oferentów i nie doszło do dalszych rozstrzygnięć. Jeśli przyszły tydzień przyniesie pewne decyzje, poinformujemy o tym naszych Czytelników.

AW

Podobne artykuły

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na historycznym...

15-10-2020
Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski...

Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski zapowiada...

15-11-2016
Turek: Nowy inwestor chce wejść do strefy....

Turek: Nowy inwestor chce wejść do strefy. Ruszyła...

05-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama