wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Producent branży rolno-spożywczej chce zainwestować w Turku

Producent branży rolno-spożywczej chce zainwestować w Turku
 

Burmistrz Turku podpisał list intencyjny z inwestorem zainteresowanym wybudowaniem zakładu w Turku. Spółka chciałaby w naszym mieście produkować białka dla żywienia zwierząt hodowlanych i domowych.

Firma DeVeris Polska Sp. z o.o. rozpoczęła w czerwcu tego roku proces zakupu działki na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Turku, pod przyszłą siedzibę firmy oraz zakład produkcyjny. Spółka planuje rozpoczęcie budowy pod koniec 2016 roku oraz rozpoczęcie produkcji w 2017 roku.

reklama

Firma DeVeris będzie produkowała innowacyjne oraz funkcjonalne białka dla żywienia zwierząt hodowlanych oraz domowych. Przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ekspertami krajowymi z dziedziny weterynarii, oraz przedstawicielami przemysłu paszowego, DeVeris chce rozwinąć linię produktów, które ograniczą wykorzystanie antybiotyków w hodowli zwierząt, oraz które zwiększą ekologiczność hodowli zwierząt na całym świecie. Klientami DeVeris będą firmy paszowe, producenci karmy dla zwierząt domowych, oraz hodowcy zwierząt w kraju i za granicą.

- Wizją naszej firmy jest promowanie rozwiązań, które poprawią jakość, wartość, i ekologiczność produktów żywieniowych na świecie. Mamy opracowaną zaawansowaną i unikalną technologię produkcji funkcjonalnych białek dla żywienia zwierząt, zbudowaliśmy koalicję ekspertów z przemysłu oraz świata nauki. Dlatego jako firma szukaliśmy lokalizacji, która zachęca do innowacyjności oraz takiej, która pozwoli nam zatrudnić wykwalifikowaną kadrę. Poziom obsługi inwestora, atrakcyjność oferty inwestycyjnej, lokalizacja oraz dynamika biznesowa w regionie Miasta Turek tworzą, według nas, wyjątkowe warunki dla rozwoju naszej firmy – powiedział Bartłomiej Pobudkiewicz, prezes DeVeris Polska Sp. z o.o.

Po zakończeniu pierwszej fazy inwestycji, firma planuje bezpośrednio zatrudnić około 20 osób. Co ważne, od początku inwestycji, Spółka chce wspierać lokalną gospodarkę i wpływać na zatrudnienie w regionie.

reklama

- Jako firma inwestująca w Turku, chcemy przede wszystkim współpracować z lokalnymi firmami. Wstępne rozmowy z projektantami, architektami i firmami budowlanymi przekonały nas, że regionalne firmy reprezentują naprawdę bardzo wysoki poziom usług – podkreśla Pobudkiewicz.

- To już drugi inwestor w strefie, odkąd zostałem burmistrzem Turku – zauważa Romuald Antosik i dodaje: -Pierwszym jest GETEC Polska Sp. z o.o., która tutaj wybuduje ciepłownię, siedzibę swojej firmy przeniosła do Turku, tutaj będzie zatrudniać ludzi, którzy na terenie Polski będą budowali ciepłownie podobne do naszej. Teraz udało nam się przekonać firmę DeVeris Polska Sp. z o.o., żeby zainwestowała w Turku i tutaj pobudowała zakład, w którym zatrudnienie znajdą nasi mieszkańcy. Prowadzimy jeszcze rozmowy z innymi firmami, rozważającymi inwestycje w Turku.

Oferta Tureckiej Strefy Inwestycyjnej jest coraz częściej zauważana przez potencjalnych inwestorów. Jesienią tego roku strefa będzie prezentowała swoją ofertę terenów inwestycyjnych na Targach Inwestycyjnych Real Expo w Monachium.

materiał prasowy

Producent branży rolno-spożywczej chce zainwestować w Turku

Podobne artykuły

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

03-09-2020
Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

28-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama