piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie kochają Rynkowskiego

Turkowianie kochają Rynkowskiego
 

Wypełniona po brzegi sala Domu Kultury, mnóstwo pozytywnych emocji i on - skromny a zarazem charyzmatyczny artysta. Tak w skrócie można podsumować wczorajszy koncert jednego z najwybitniejszych polskich piosenkarzy i kompozytorów - Ryszarda Rynkowskiego.

Choć pierwotnie koncert Ryszarda Rynkowskiego miał się odbyć 5 marca, w związku z żałoba narodową organizatorzy postanowili przesunąć wydarzenie na kolejny tydzień. Zmiana daty bynajmniej nie zniechęciła fanów jednego z bardziej lubianych polskich artystów i sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi.

reklama

Podczas koncertu doskonale bawili się wszyscy, zarówno starsze jak i młodsze pokolenie turkowian. Rynkowski okazał się nie tylko świetnym piosenkarzem, ale także charyzmatycznym konferansjerem, który swoim historiami bawi publikę do łez. - Widzę, że na sali są także panowie. Ogromny szacunek, że tutaj przyszliście. Żony was tu ściągnęły pewnie, a przecież dziś środa i mecz w telewizji. - żartował artysta.

Podczas trwającego ponad półtorej godziny koncertu Rynkowski wykonał takie przeboje jak - Wypijmy za błędy, Szczęśliwej drogi już czas, Natalii czy Dziewczyny lubią brąz. Nie mogło zabraknąć także ukochanej przez Polaków piosenki - Zwierzenia Ryśka, czyli jedzie pociąg. Artysta zapowiadając utwór wyjaśnił genezę jej powstania, która w znacznej mierze odbiega od dzisiejszej interpretacji. - To miała być taka przestroga, dla tych co tęsknią za komunizmem. Wymyśliliśmy sobie z Cyganem, że opiszemy takiego ówczesnego bumelanta. Cóż, wyszło jak wyszło i wszyscy myślą, że to piosenka o mnie - tłumaczył Rynkowski.

Na zakończenie, w hołdzie zmarłemu ostatnio Bogusławowi Mecowi, artysta w poruszający sposób wykonał utwór „Wyspa”. Po koncercie Rynkowski spotkał się z fanami - podpisywał płyty i pozował do zdjęć.

reklama

EG

Turkowianie kochają Rynkowskiego

Podobne artykuły

Muzyczna uczta na inaugurację kolejnej odsłony...

Muzyczna uczta na inaugurację kolejnej odsłony...

12 lip.
Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie...

Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie piosenki...

31 maj.
Wideo: Koncert Operetkowy na zakończenie V...

Wideo: Koncert Operetkowy na zakończenie V Edycji...

17-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama