Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Nauczą, jak ratować życie

Nauczą, jak ratować życie
 

Przed koniecznością podjęcia walki o zdrowie lub życie drugiej osoby możemy być postawieni w każdej chwili. Tego, jak zachować się w takich przypadkach nauczą zainteresowanych w dniu 5 maja ratownicy medyczni związani z Fundacją Złota Godzina oraz OSP w Turku.

Najważniejszym celem Fundacji Złota Godzina jest organizowanie kursów i pokazów pierwszej pomocy. Dlatego też jej reprezentanci pojawiają się w różnych placówkach na terenie Turku i okolic. Tym razem szkolenie odbędzie się dzięki połączeniu sił ratowników medycznych Fundacji oraz OSP w Turku. Zajęcia z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy przedlekarskiej gościć będzie w godz. 8:00-16:00 strażnica przy ul. 3 maja.

reklama

Jak informują organizatorzy, uczestnicy szkolenia poznają m.in. zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i osobie poszkodowanej, podczas udzielania pomocy. Zajęcia będą okazją do rozwinięcia umiejętności w zakresie szybkiej analizy sytuacji i oceny stanu zdrowia ofiar rozmaitych dramatycznych zdarzeń. Zainteresowani przekonają się m.in., jak wygląda prawidłowe zajęcie się ofiarą wypadku drogowego. 

Więcej informacji na temat inicjatywy można uzyskać pod nr telefonów 63 278 55 97 (OSP Turek) i 665 466 060 (Fundacja Złota Godzina). Szkolenie jest darmowe i zakończy się otrzymaniem zaświadczenia. Liczba miejsc jest ograniczona. W zajęciach będzie mogło uczestniczyć 40 zainteresowanych.

AW

Podobne artykuły

Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

23-04-2020
Wiedzą jak uratować życie - szkolenie i pokazy...

Wiedzą jak uratować życie - szkolenie i pokazy z...

02-07-2019
Zapisz się na bezpłatne szkolenie z pierwszej...

Zapisz się na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy!

27-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama