niedziela 26 maja 2019

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Radzili, jak być flexi

Radzili, jak być flexi
 

W czwartek Cech Rzemiosł Różnych gościł lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli PUP w Turku. Tematem seminarium było tajemniczo brzmiące pojęcie „flexicurity", będące teoretycznie szansą na rozwój rynku pracy.

Spotkanie pod hasłem „Elastyczne formy zatrudnienia - korzyści dla pracodawców i pracowników” skierowane było głównie dla przedsiębiorców z powiatu tureckiego i kolskiego. Było ono częścią propagowania idei „Flexicurity", realizowanego na terenie subregionu konińskiego i kaliskiego. Zainteresowani mieli szansę dowiedzieć się m.in., jak bardzo ważnym działaniem dla rozwoju firmy jest zapewnienie pracownikom możliwości przekwalifikowywania się, czy też dostosowywanie czasu i formy zatrudnienia do sytuacji na rynku pracy. Bogumiła Frąckowiak z WIR poinformowała także uczestników seminarium o trwającym konkursie „Przyjazny pracodawca”.

reklama

Lokalnym przedsiębiorcom ideę „flexicurity” przybliżył szereg specjalistów. Aspektem możliwości formalno-prawnych działania zajął się Dominik Postaremczak. Z kolei korzyści płynące ze stosowania elastycznych form zatrudnienia naświetliła Ewa Błaszczyńska, a głos w sprawie roli kształcenia ustawicznego zabrała Dorota Kołtoniak. Jako, że w czasie spotkania był czas na dyskusję, na temat kondycji lokalnego rynku pracy wypowiedzieć się mogli m.in. przedstawiciele PUP w Turku. Po sporej dawce merytoryki znalazł się również czas na okolicznościowy poczęstunek.

Czwartkowe seminarium było częścią projektu „Flexicurity – szansą na zrównoważony rozwój rynku pracy“ w ramach poddziałania 8.1.3 POKL. Realizatorem inicjatywy jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, przy współpracy z firmą Doradztwo Społeczne i Gospodarcze z Poznania.

AW

Podobne artykuły

Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych...

Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb...

12 maj.
Wideo: Wybory do PE i sprawy oświaty na...

Wideo: Wybory do PE i sprawy oświaty na konferencji...

23 mrz.
Dyskutowali o prawie łowieckim i

Dyskutowali o prawie łowieckim i "boksowaniu się"...

12-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama