sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Wiec i parówki dla ludzi pracy

Wiec i parówki dla ludzi pracy - Kadr z ubiegłorocznych obchodów Święta Pracy / Fot. arch.
Kadr z ubiegłorocznych obchodów Święta Pracy / Fot. arch. 

Pierwszy dzień maja tradycyjnie już obchodzony jest jako święto klasy robotniczej. W Turku z tej okazji odbędzie się wiec, na który mieszkańców miasta i okolic zaprasza Sojusz Lewicy Demokratycznej, Rada Powiatowa OPZZ i Turkowskie Stowarzyszenie Młodych.

W polityce nic nie stoi w miejscu, a zmiany dotknęły także w ostatnim czasie lokalną lewicę. Na czele powiatowych struktur SLD stanął Marian Mirosław Marczewski zastępując Franciszka Pyziaka, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne, jak obchody Święta Pracy.  W Turku wydarzenie to rozpocznie się o godz. 10:00 na placu przed Klubem "Barbórka". Po wiecu przyjdzie czas na tradycyjne już "parówki 1-Majowe", a dodatkową atrakcją będzie loteria fantowa z cennymi nagrodami. Pozyskany z niej dochód przeznaczony zostanie na stypendia dla uczniów z ubogich rodzin.

reklama

Organizatorzy zapraszają na 1-majowe uroczystości mieszkańców Turku i powiatu, a w szczególności ludzi pracy najemnej, rolników, prowadzących własną działalność gospodarczą, bezrobotnych, zarówno osoby młode jaki emerytów czy rencistów. Celem spotkania ma być między innymi wyrażenie sprzeciwu wobec polityki obecnego rządu, odznaczającej się rosnącymi kosztami utrzymania, leków i produktów żywnościowych. Jak wskazują osoby odpowiedzialne za turkowskie obchody, w Polsce istnieje największe rozwarstwienie społeczne w Europie, a strefa ubóstwa  i liczba bezrobotnych ciągle rosną. Kolejną bolączką jest to, że ludzie młodzi, wykształceni, bez znajomości i układów nie mają szans na znalezienie pracy, a rząd wbrew woli ogółu podwyższa wiek emerytalny.

Jak zapewniają Organizatorzy, każda osoba dostrzegająca te i inne problemy dosięgające polskie społeczeństwo - także w Turku i okolicach - powinna pojawić się na wiecu w Dniu Ludzi Pracy. "Bądźmy razem w tym szczególnym dniu” - apelują  członkowie lokalnych struktur SLD, Rady Powiatowej OPZZ i Turkowskiego Stowarzyszenia Młodych.

AW

Podobne artykuły

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów...

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów i...

26 czerw.
Miasto przyznało stypendia dla młodych...

Miasto przyznało stypendia dla młodych sportowców i...

25 czerw.
Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama