niedziela 15 grudnia 2019

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Turysto pieszy i rowerowy – ruszaj na szlak!

Turysto pieszy i rowerowy – ruszaj na szlak! - Źródło: sxc.hu / Benjamin Earwicker
Źródło: sxc.hu / Benjamin Earwicker 

Czy można poznawać okolicę i środowisko naturalne naszego regionu, a jednocześnie mile i aktywnie spędzać czas w dobrym towarzystwie? Jak najbardziej tak, a doskonałą ku temu okazję będzie III Integracyjny Rajd Turystyczny „O uśmiech dziecka”, zaplanowany na dzień 27 maja b.r.

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie czynnego wypoczynku oraz popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej. Tym bardziej rajd świetnie wpasuje się akcję „Rok Turystyki Rowerowej w PTTK”. Wydarzenie odbędzie się w ostatnią niedzielę maja. Na uczestników czekać będą zróżnicowane trasy: przeznaczone dla pieszych o długości 6 km (dostosowana dla osób na wózkach) i 9 km oraz 16 km dla rowerzystów. Zakończenie rajdu odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnicy ok. godz. 15.00. Jego uczestnicy otrzymują m.in. znaczek rajdowy, gorący posiłek na mecie, dyplom uczestnictwa oraz potwierdzenie punktów, potrzebnych do uzyskania odznak PTTK. Z dokładnym regulaminem imprezy można zapoznać się zaglądając do załącznika, umieszczonego pod tekstem.

reklama

W rajdzie mogą brać udział zorganizowane grupy szkolne pod opieką nauczyciela, grupy pod opieką osoby pełnoletniej oraz indywidualni turyści. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

Uczestników rajdu obowiązują pisemne lub mailowe zgłoszenia załączone do regulaminu. Karty zgłoszeń należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Galewie (tel. 63 279 88 26) lub przesłać na adres szgalew@tlen.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23.05.2012 r.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Gminne Koło TPD przy Szkole Podstawowej w Galewie, Integracyjny Klub PTTK „Ziemi Tureckiej”, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób, Niepełnosprawnych w Turku, Gminny Ośrodek Kultury w Kolnicy, Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji, Pozarządowych ZMW w Turku, Stowarzyszenie „KALI – NOVA”.

reklama

Opracował: AW

Podobne artykuły

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

24 paźd.
Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

17 paźd.
Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

6 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama