środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Klonowski u "fantastycznych"

Klonowski u
 

Jarosław Klonowski, obok bycia przykładnym mieszkańcem powiatu tureckiego, jest także pisarzem. O swoich dotychczasowych publikacjach, ale także planach na przyszłość rozmawiał z członkami Turkowskiego Klubu Miłośników Fantastyki Trako w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to trwające od 8 do 15 maja święto placówek, które na co dzień zajmują się głównie udostępnianiem zbiorów książkowych. W tym czasie organizowane są spotkania autorskie, przeróżnego rodzaju warsztaty a także przewidziane są liczne atrakcje dla najmłodszych czytelników. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku korzystając z możliwości jakie daje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek między innymi zorganizowała spotkanie z Jarosławem Klonowskim.

reklama

Zaproszenie do siedziby biblioteki autora „Ogni Świętego Wita" i "Tajemnicy Świętego Wormiusa" nie było przypadkowe. Spotkanie autorskie to doskonała forma promocji dla lokalnych twórców. Jak się jednak okazało, to także możliwość konfrontacji poglądów i wymiany doświadczeń z osobami o podobnych zainteresowaniach. Głównymi gośćmi na spotkaniu z Jarosławem Klonowskim byli bowiem członkowie Turkowskiego Klubu Miłośników Fantastyki Trako.

Klonowski opowiadał nie tylko o swoich dotychczasowych publikacjach - „Ogniach świętego Wita” i „Tajemnicy świętego Wormiusa”, ale także o najbliższych i nieco dalszych planach wydawniczych. Już wkrótce, bo na przełomie czerwca i lipca ukaże się kolejna powieść mieszkańca Żuk - „Miriam”. Wiadomość ta w szczególny sposób zainteresowała członków stowarzyszenia Trako, książka bowiem wpisywać będzie się w nurt literatury science-fiction.

Ponad półtoragodzinna rozmowa z pisarzem okazało się być na tyle owocna, iż Jarosław Klonowski zadeklarował swój czynny udział w cotygodniowych, czwartkowych spotkaniach klubu miłośników fantastyki. Tym oto sposobem stowarzyszenie, które prawdopodobnie na dniach nabierze pełnej formy prawnej, zyska nowego, bardzo wartościowego członka.

reklama

EG

Podobne artykuły

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Kolory zła. Czerwień", czyli...

18 mrz.
Czas na książkę: Oświadczyny - pozycja nie...

Czas na książkę: Oświadczyny - pozycja nie tylko dla...

24 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama