poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Już w sobotę: Poznaj niesamowity świat gier fabularnych!

Już w sobotę: Poznaj niesamowity świat gier fabularnych! - Źródło: sxc.hu / Guillaume Riesen
Źródło: sxc.hu / Guillaume Riesen 

"… tak mi źle, tak mi szaro. Każdy dzień ciągnie się jak makaron" – na modłę słów piosenki rodem z PRL wielu mieszkańców naszego miasta nieustannie utyskuje na lokalną kulturalną mizerię.  Propozycję dla malkontentów mają członkowie Turkowskiego Klubu Miłośników Fantastyki "Trako", którzy w najbliższą sobotę organizują Święto Gier Fabularnych pokazując przy tym, jak doskonałą rozrywkę może zagwarantować ludzka wyobraźnia.

Święto Gier Fabularnych to impreza organizowana w ramach ogólnoświatowego Darmowego Dnia Gier Fabularnych. Wydarzenie to w dniu 16 czerwca nie będzie bynajmniej gościć jakiś loch pełen smoków, ale najzwyklej w świecie nowo otwartego turkowskiego muzeum. Impreza potrwa łącznie cztery godziny (od 10.00 do 14.00), a będą w niej mogli wziąć udział nie tylko zepsuci do szpiku kości lubieżnością serialu „Gra o Tron” członkowie Turkowskiego Klubu Miłośników Fantastyki "Trako", ale wszyscy zainteresowani taką formą rozrywki.

reklama

Czego można spodziewać się po weekendowym wydarzeniu? – Członkowie naszego klubu będą zwarci i gotowi do wprowadzenia oraz poprowadzenia kilku barwnych systemów role playing game. Około godz. 11:00 przeprowadzona zostanie wspólna prelekcja na temat RPG. Planowane są również trzy konkursy dla uczestników: na najciekawszą postać, na najbardziej klimatyczny opis, na najciekawszy konspekt fabuły scenariusza – wylicza i zachęca Przemysław Jandy, inicjator wydarzenia.

Obchodzony na całym świecie Darmowy Dzień Gier Fabularnych celebrowany będzie w Turku po raz pierwszy w historii, dzięki zaangażowaniu członków TKMF Trako. Stowarzyszenie to stawia sobie za cel integrowanie młodzieży, która interesuje się szeroko pojętą fantastyką. Jak wskazują organizatorzy, sobotnia impreza będzie okazją do doskonałej zabawy i ukazania piękna gier fabularnych.

AW

Podobne artykuły

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

6 kw.
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019
Uczniowie SP1 wrócili w czasy PRL-u podczas...

Uczniowie SP1 wrócili w czasy PRL-u podczas "Żywej...

05-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama