czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

PKS sprzedawał, chętnych brak

PKS sprzedawał, chętnych brak - Źródło: sxc.hu / Chris Holder
Źródło: sxc.hu / Chris Holder 

W czerwcu fiaskiem zakończyła się pierwsza próba "dobicia targu", więc w dniu 3 lipca znów odbyć się miała licytacja publiczna na zbycie mienia turkowskiego przewoźnika, w której cena wywoławcza wynosiła 2,7 mln złotych. W czasie ponownego podejścia do tematu także nie znalazł się inwestor, zainteresowany min. budynkiem hali obsługowo-naprawczej i leżącym pod nim gruntem.

Ta druga już próba przeprowadzenia transakcji miała na celu pozyskanie inwestora, skłonnego  nabyć prawa użytkowania wieczystego tzw. nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Turku przy ul. Milewskiego 9. Grunt będący na zbyciu to obszar wielkości około 0,9 ha. Zwycięzca przetargu otrzymać miał również prawa własności budowli wzniesionych na przedmiotowej działce, czyli budynku hali obsługowo-naprawczej. Okazało się jednak, iż ponownie zabrakło zainteresowanych udziałem w licytacji.

reklama

Jakie kroki wobec takiego obrotu spraw podejmie turkowski przewoźnik? Jak informuje zapytany o całą sprawę Prezes Zarządu PKS w Turku - Roman Skonieczny, póki co wstrzymane zostają próby sprzedania wspomnianego terenu i usytuowanego na nim mienia, a na decyzje (np. co do obniżenia cenny) trzeba poczekać. Niebawem powinien za to zostać ogłoszony przetarg dotyczący terenu tzw. parkingu TIR przy alei Jana Pawła II.

AW
 

Podobne artykuły

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu...

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego...

21 lt.
Brudzew: Kto ukradł DAF-a z naczepą?

Brudzew: Kto ukradł DAF-a z naczepą?

26-02-2018
Feralne progi zwalniające przed ZST

Feralne progi zwalniające przed ZST

24-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama