niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Prace drogowe Powiatu Tureckiego

Prace drogowe Powiatu Tureckiego
 

Drogi Dobra-Żeroniczki i Russocice-Milinów oraz ulica Nowa w Turku - to tylko niektóre kolejne inwestycje drogowe po ubiegłorocznych, obejmujących m.in.: rozbudowę trasy powiatowej Kowale Pańskie – Głuchów, przebudowę drogi w Brudzewie oraz ulic Słowackiego, Milewskiego i Broniewskiego w Turku.

Obecnie wykonywane są końcowe prace remontowe drogi Dobra – Żeronice. Inwestycja ta obejmuje naprawę ponad 4 km drogi powiatowej. Początkowy etap odbudowy znajduje się w miejscowości Dobra, natomiast końcowy w Żeroniczkach na granicy gmin Dobra i Przykona. 

reklama

Ponad 200 tys. kosztowały roboty na ul. Nowej w Turku, gdzie SKANSKA SA wykonała nową nawierzchnię jezdni oraz ułożyła z kostki brukowej zjazdy. Mieszkańcy powiatu korzystają już z przebudowanej drogi Russocice-Milinów. Koszt tego zadania to ok. 1,1 mln zł sfinansowany przez PAK KWB ADAMÓW SA.

Ponadto kończą się prace remontowe obejmujące utrwalanie nawierzchni dróg powiatowych na odcinku Młyniska-Radyczyny (gm. Przykona), Zagaj-Piekary (gm. Dobra) oraz w Tarnowskim Młynie (gm. Władysławów). Naprawa będzie kosztowała ponad 186 tysięcy zł. Zarząd Dróg Powiatowych zaczął jesienne prace porządkowe obejmujące wyrównanie poboczy oraz oczyszczanie rowów.

Zarząd Powiatu opracowuje plan dalszych inwestycji drogowych mających szansę uzyskać wsparcie finansowe z budżetu państwa. Złożone już zostały dwa wnioski, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, o dofinansowanie remontu drogi powiatowej: Genowefa-Władysławów-Turek na długości 8420 m oraz Dzierzbin-Smaszew-Wrząca na długości 3450 m.

reklama

Stan techniczny, tych ważnych dla powiatu tureckiego połączeń komunikacyjnych, określa się jako zły i mający zagrożenie dla ruchu. Z danych dotyczących wypadkowości Komendy Powiatowej Policji w Turku wynika, że w ostatnich latach  na tych drogach miało miejsce 50 wypadków i 227 kolizji.

Zakładany koszt obu inwestycji to ponad 8,5 mln złotych. Potrzebę przeprowadzenia remontu widzą również samorządy gminne, które zadeklarowały udział finansowy w zadaniach: Urząd Miasta i Gminy w Tuliszkowie – 300 tysięcy zł i Urząd Gminy we Władysławowie – 100 tysięcy zł.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nocny pożar stodoły w Radyczynach Kolonii...

Nocny pożar stodoły w Radyczynach Kolonii gasiło 6...

23 st.
Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28-07-2020
Dobra: Masz pomysł na rewitalizację? Pokaż go,...

Dobra: Masz pomysł na rewitalizację? Pokaż go, wpłyń...

19-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama