czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Byli najlepsi, pojadą do Brukseli

Byli najlepsi, pojadą do Brukseli - I miejsce - ZSR CKP
I miejsce - ZSR CKP 

W piątkowe popołudnie trójka uczniów ZSR CKP odebrała z rąk dyrektora Sławomira Kosobudzkiego i Karola Maca nagrody, które pozwolą im skorzystać z zaproszenia europosła Andrzeja Grzyba i odwiedzić m.in. Parlament Europejski. Nastolatkowie triumfowali w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

W dniu 9 listopada do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn reprezentujących szkoły średnie i gimnazja powiatu tureckiego oraz młodzież Gimnazjum w Uniejowie. Każda z ekip liczyła 3 osoby. Aby odnieść sukces, już na wstępie należało poradzić sobie jak najlepiej z quizem, konkurencją sportową i zaimponować osobom oceniającym zmagania prezentacją. Ta dotyczyć musiała życia, idei i twórczości Janusza Korczaka w świetle europejskiej solidarności międzypokoleniowej.

Niestety już po I rundzie zadań z konkursowymi zmaganiami musiała pożegnać się drużyna z najmniejszą ilością punktów. Po podliczeniu wyników okazało się, że padło na Gimnazjum z Uniejowa. W rundzie II na śmiałków czekała konkurencja dotycząca znaków drogowych, a osoby czujące się w doskonale w tematyce kulinarno-cukierniczej stanęły przed nie lada zadaniem. Nastolatkowie musieli  rozpoznać charakterystyczne europejskie wypieki. Po tym etapie na widownię powędrowali reprezentanci gimnazjów ze Słodkowa i nr 2 w Turku.

reklama

W rundzie III starły się ze sobą już tylko 3 szkoły. Młodzież rozwiązać musiała krzyżówkę, a następnie jak najszybciej poskładać puzzle tak, by powstały z nich – niestety nieprawdziwe – banknoty Euro. Po emocjonującej walce poległ zespół Gimanzjum nr 1 w Turku, a o zwycięstwo w debacie – dotyczącej chociażby zysków i strat wiążących się występowaniem na terenie wielu państw UE wspólnej waluty – walczyły teamy ZSR CKP i ZSO. Ostatecznie, po podsumowaniu punktów, z triumfu cieszyć mogli się gospodarze czyli uczniowie z Kaczek Średnich. W konkursie plastycznym "Wizja bezpieczeństwa Europy" Jury nagrodziło najwyższą i jednakową ilością punktów dwie osoby, więc w wyniku tego remisu zwyciężczyniami zostały uczennice Gimnazjum nr 1 w Turku i Gimnazjum w Słodkowie.

SZKOŁY I RUNDA II RUNDA PÓŁFINAŁ FINAŁ


PUNKTY

RAZEM

reklama
quiz

konkurencja sportowa

prezentacja

 

znaki drogowe

konkurencja

kulinarna

krzyżówka

puzzle

debata (2pytania)

ZSR CKP w Kaczkach Średnich 9 3 49 10 6 6 1 19+20 123
ZSO w Turku 9 0 47 10 6 1 5 19+21 118
Gim. nr 1 w Turku 5 3 45 10 5 3 3   74
Gim. nr 2 w Turku 4 3 38 10 6       61
Gimnazjum w Słodkowie 1 2 49 4 3       59
Gim. w Uniejowie 0 3 38           41

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej odbył się pod honorowym patronatem Posła do parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.

AW

Podobne artykuły

Nie ma grzybów? Są. I to jakie!

Nie ma grzybów? Są. I to jakie!

17-10-2016
Duże grzyby? Pod Tuliszkowem ich nie brakowało

Duże grzyby? Pod Tuliszkowem ich nie brakowało

16-11-2015
Prawdziwek-olbrzym. Takie rosną w lasach gm....

Prawdziwek-olbrzym. Takie rosną w lasach gm....

13-11-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama