środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad sto paczek od SLD i TSM

Ponad sto paczek od SLD i TSM
 

W sobotnie przedpołudnie w sali Domu Strażaka w Turku pojawił się wyjątkowy gość. Mikołaj – bo o nim mowa – rozdał najmłodszym podarki, choć tak naprawdę uśmiech na dziecięcych twarzach pojawił się głównie dzięki zaangażowaniu członków Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Turku, Turkowskiemu Stowarzyszenie Młodych i szczodrości darczyńców.

Odświętnie ubrana choinka, stosy paczek, czekające na łasuchów słodycze i owoce – już na pierwszy rzut oka zauważalne było to, że w dniu 22 grudnia w sali budynku przy ul. 3 Maja wydarzy się coś niezwykłego. W miniony weekend właśnie w Domu Strażaka odbyło się spotkanie w ramach akcji „Paczki pod choinkę dla dzieci”. Wszystkich przybyłych na to wydarzenie powitali Anita Dzieciątkowska-Pieścik (TSM) i Tomasz Gargula (SLD), a także kilkoro innych przedstawicieli lokalnej "lewicy".

reklama

Nim pojawił się brodaty jegomość w czerwonym kostiumie, na dzieci czekało wiele atrakcji, a młodzi mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego mogli zmierzyć się z rozmaitymi konkursami. Co odważniejsi i radzący sobie z tremą zdecydowali się nawet na publiczny występ wokalny, rzecz jasna utrzymany w stylistyce bożonarodzeniowej. Jak się okazało, prawdziwym świątecznym hitem i kolędą "pierwszego wyboru" stał się utwór "Dzisiaj w Betlejem". Trud najmłodszych został doceniony nie tylko gromkimi oklaskami, ale również dzięki nagrodom, ufundowanym przez Tomasza Wroniaka z firmy UNICORN.

W dalszej części spotkania stało się to, na co czekały praktycznie wszystkie osoby, zgromadzone w Domu Strażaka. Wtedy to pojawił się święty Mikołaj, który wreszcie mógł zdjąć z pleców worek z prezentami i przysiąść na krześle, choć na odpoczynek nie miał co liczyć. Jego zadaniem było przekazanie dzieciom aż 105 paczek. Jak wskazują Organizatorzy akcji, taką ilość podarków udało się przygotować dzięki przekazaniu na ten cel środków finansowych przez członków lokalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Turkowskiego Stowarzyszenia Młodych, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Górników, Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Górnik”, posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego i innych darczyńców. Impreza mogła odbyć się także dzięki życzliwości Zarządu OSP w Turku, który nieodpłatnie udostępnił salę Domu Strażaka.

AW

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres...

Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres powiatowy...

6 lt.
Turek: Stuknęli się przy strażnicy

Turek: Stuknęli się przy strażnicy

24-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama