czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Wolontariusze WOŚP zwierają szyki

Wolontariusze WOŚP zwierają szyki
 

Już 13 stycznia w Turku odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Póki co w czwartkowe popołudnie w Miejskim Domu Kultury zebrała się młodzież, która w niedzielę poświęci swój czas i ruszy z puszkami w miasto.

Wolontariusze spotkali się, by być jak najlepiej przygotowanymi do działania. Nie jest to proste, gdyż przy tak dużej akcji nie jest łatwo np. na czas uzyskać od warszawskiej "centrali" WOŚP niezbędne identyfikatory itp. Kilkudziesięcioosobową grupę przybyłych do Miejskiego Domu Kultury poinformowano, jak w sposób rozsądny i „strategiczny” rozmieścić się w obrębie miasta. Dyrektor MDK - Bożena Cesarz  upominała młodych kwestarzy, by zbierając datki zadbali o swoje bezpieczeństwo, a także zdrowie. Wiadomym jest, że wielogodzinne spacery zimową porą mogą poskutkować osłabieniem organizmu, a nawet chorobą. By do tego nie doszło, trzeba pamiętać o stosownym ubiorze, a w czasie XXI Finału znaleźć czas na chwilę odpoczynku i przekąszenie czegoś ciepłego. Wszyscy mamy nadzieję, że w Turku nie dojdzie do żadnych ekscesów, gdyż wiadomym jest, że młode osoby z puszkami bywają łatwym celem dla amatorów szybkiego zarobku.

reklama

W MDK-owym sztabie skupiło się ok. 70 wolontariuszy. Są to nie tylko uczniowie turkowskich szkół, lecz również młodzież z Gimnazjum w Słodkowie i Zespołu Szkół w Kawęczynie. Co ważne - turkowski XXI Finał tym razem nie zagości na placu Wojska Polskiego. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę w sali Miejskiego Domu Kultury o godz. 18:00. Tam odbędzie się koncert z udziałem zespołu „Ray” oraz solistów Studia Piosenki MDK. Nieco później osoby bez „węża w kieszeni” będą mogły wziąć udział w licytacjach, a punktualnie o godz. 20:00 wysłane zostanie "Światełko do nieba".

AW
 

Podobne artykuły

"Dobro powraca" do Automobil Klub Turek. Klubowicze...

18 st.
Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało...

Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało moc...

12 st.
Przekaż dary na aukcję WOŚP w Turku

Przekaż dary na aukcję WOŚP w Turku

7 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama