sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Według dyr. ZSR, gróźb bezprawnych ws. Jasaka nie było

Według dyr. ZSR, gróźb bezprawnych ws. Jasaka nie było
 

Finanse, drogi, szpital – powiatowi samorządowcy mają się o co spierać podczas swych obrad, a do tej puli niezmiernie ważnych tematów dołączyła kwestia osoby katechety i radnego miejskiego. W czasie XXIV sesji okazało się, że w sprawie domniemanego konfliktu na linii starosta-Dariusz Jasak musiał wypowiedzieć się podczas spotkania z Zarządem Powiatu dyrektor Sławomir Kosobudzki.

Gwoli przypomnienia – samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego już czasu alarmują, że starosta Bartosik w dniach 26 i 27 czerwca 2012 roku podjął działania, polegające na wywieraniu nacisku na funkcjonariuszy publicznych czyli wspomnianego radnego i dyrektora ZSR CKP - Sławomira Kosobudzkiego. Miały to być reperkusje podpisania się katechety pod artykułem "Czym zajmują się członkowie Zarządu Powiatu?", zamieszczonego swego czasu w tygodniku „Echo Turku”.

reklama

O tym, że kwestia ewentualnego szykanowania radnego miejskiego Jasaka nie jest bagatelizowana przez powiatowych samorządowców mówił w czasie piątkowej sesji Franciszek Pyziak. Poinformował on zebranych w sali im. Solidarności, że na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu omawiane był pismo, wystosowane w tej sprawie przez Ryszarda Bartosika.

Czego konkretnie dotyczyło owo pismo? Wyjaśniał to podczas XXIV sesji Władysław Karski, zwracając się głównie do Ryszarda Bartosika: – 30 stycznia wpłynęło pismo do Starostwa, odnośnie pana Dariusza Jasaka, gdzie pan nie określił wnikliwie, na czym miało polegać naruszenie prawa, dokonane przez starostę. Oparł się pan na różnych paragrafach  (…) 4 lutego skierował pan do Starostwa drugie pismo, gdzie zmienił pan troszeczkę formułę, że faktycznie chodzi o dyrektora Kosobudzkiego i użył pan tytułu „groźby bezprawnej”.

O tym, że Zarząd Powiatu odbył rozmowę ze Sławomirem Kosobudzkim, dotyczącą stosowania gróźb bezprawnych, mających koniec końców doprowadzić do ukarania katechety, mówił radny Pyziak: – Zapytaliśmy pana dyrektora, czy rzeczywiście został zmuszony, czy było cokolwiek powiedziane na ten temat, że ma go [Dariusza Jasaka – przyp. red] ukarać. Odpowiedział kategorycznie, że nie. Później ja zadałem osobiście pytanie, jakie zdaniem uprawnienia nauczyciela zostały naruszone? Odpowiedział mi, że według niego żadne nie zostało naruszone.

reklama

Franciszek Pyziak wskazał, że na spotkanie z dyrektorem ZSR CKP zaproszony był także Ryszard Bartosik, ale nie raczył się na nim pojawić. Lokalny lider PiS stwierdził, że nie mógł w nim uczestniczyć, a także nie zgadza się z przedstawionymi wnioskami: – Moim zdaniem przesłuchiwanie dyrektora szkoły w ten sposób nie da efektów. Tak czy inaczej jest on podległy państwu czyli Zarządowi Powiatu i jego wolność wypowiedzi jest ograniczona.

Słowa radnego Pyziaka i wicestarosty nie zadowoliły wszystkich samorządowców. Niektórzy mówili wprost o tym, że całą sytuację można interpretować rozmaicie, ale pomimo uporania Zarządu Powiatu z zarzutem stosowania przez starostę gróźb bezprawnych, naciski na dyrektora Kosobudzkiego są faktem. To, że trudno zgodzić się np. z argumentacją Władysława Karskiego, zauważył radny Rybacki. Ryszard Bartosik wskazywał z kolei, że istnieje przecież notatka, stanowiąca dowód spotkania starosty z dyr. ZSR CKP, które dotyczyło właśnie Jasaka: – Ponad wszelką wątpliwość takie spotkanie miało miejsce, co przyznał starosta, a mieć miejsca nie powinno.

Mamy tak ważkie problemy, tyle rzeczy do rozstrzygnięcia, a tym zajmujemy się w nieskończoność. Ktoś tu nakręca spiralę – wyraził swoją opinię na tematu konfliktu z Jasakiem w roli głównej radny powiatowy Trocha.

AW

Podobne artykuły

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

3 wrz.
Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza...

Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza Jasaka

22 lt.
Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej...

Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej Duda...

21 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama