niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek.net.pl i Echo Turku zwierają szyki

Turek.net.pl i Echo Turku zwierają szyki
 

Początek roku przyniósł z sobą – może niezbyt zauważalne dla Czytelników, ale jednak – zamieszanie na lokalnym rynku medialnym. Wprawdzie redakcje naszego portalu i lokalnego tygodnika – za którymi stoi poparcie tysięcy czytelników i ich wieloletnie zaufanie – nigdy nie były w opozycji do siebie, to mimo wszystko postanowiły zacieśnić współpracę.

Aby przypadkiem nad mieszkańcami Turku i okolic nie zawisło widmo dziennikarskich laurek wystawianych pewnym osobom czy instytucjom, wszelkiego "lukru i wazeliny", swoje siły połączyły dwa niezależne i opiniotwórcze byty, jakimi są nasz portal i lokalny tygodnik Echo Turku.

reklama

Porozumienie Echa Turku i Turek.net.pl to dość naturalny krok w kierunku współpracy najstarszego lokalnego portalu oraz najpopularniejszej i również najstarszej gazety w regionie. Podpisania stosownego dokumentu dokonali w dniu 17 lutego w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku redaktor naczelny gazety – Andrzej Jarek oraz właściciel naszego portalu – Michał Sidorowicz. Dzięki takiemu rozwiązaniu odbiorcy obu mediów mogą być spokojni o to, że obie redakcje ramię w ramię, w swej codziennej pracy troszczyć się będą - tak jak i dotychczas - o stan lokalnej demokracji i należyte informowanie społeczności lokalnej.

AW

 

reklama

Treść porozumienia o współpracy pomiędzy Echo Turku i Turek.net.pl

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość społeczna i medialna oraz nowe okoliczności zaistniałe na lokalnej scenie publicznej stanowią niezaprzeczalne fakty. Brak reakcji na te nowe realia byłby przyznaniem się do bezradności i biernym poddaniem się rozwojowi wypadków.

Taka postawa jest nie do zaakceptowania przez zespoły dwóch najstarszych i wiodących mediów w powiecie tureckim, czyli tygodnik „Echo Turku” oraz portal internetowy „Turek.net.pl”. Stąd wspólna decyzja o nawiązaniu partnerskiej współpracy między w/w mediami.

Niniejszym, umawiające się strony deklarują wzajemne wspieranie swoich działań w szeroko rozumianej sferze medialnej oraz w wysiłkach podejmowanych w imię troski o stan demokracji i społeczności lokalnej. Jednocześnie sygnatariusze tego Porozumienia trwają w głębokim przekonaniu, że przyniesie ona korzyści przede wszystkim społeczności powiatu tureckiego.

Turek.net.pl i Echo Turku zwierają szyki

Podobne artykuły

Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego....

Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego. Trzy...

29-09-2020
Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

16-02-2018
Historia prasy turkowskiej

Historia prasy turkowskiej

22-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama