poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Seniorzy chcą się rozwijać

Seniorzy chcą się rozwijać
 

W dzisiejszych czasach osoby w wieku 50+ coraz chętniej mają ochotę na przeżycie drugiej (kolejnej?) młodości. Bo po co marnować tak cenny czas przed ekranem telewizora, kiedy można zgłębiać wiedzę studiując ze swoimi rówieśnikami?

Z roku na rok rośnie zainteresowanie ofertą Uniwersytetów Trzeciego Roku. Osoby „starsze doświadczeniem”, jak same o sobie mówią, cieszą się coraz lepszym zdrowiem, a ich chętka na „chwytanie chwili” stale rośnie. Znając ten trend poseł Tomasz Nowak (PO) zainicjował spotkanie, podczas którego dyskutowano o potrzebie powołania struktur Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Turku.

reklama

Obecne na spotkaniu były beneficjentki „Programu 50+” działającego przy turkowskiej bibliotece, które stwierdziły, że w trakcie spotkań realizują program podobny do UTW. Poseł Nowak wskazywał na wagę wspólnego połączenie sił różnych organizacji, co może zaowocować pozyskaniem środków z budżetu państwa, na rzecz rozwoju tego typu inicjatyw. A gra jest warta świeczki. Jak podkreślała prezes konińskiego UTW Urszula Adamska, sama możliwość kontaktu z krajowej sławy wykładowcami (którzy przeważnie nie pobierają honorariów) jest nie lada przeżyciem dla uczestników.

W spotkaniu wzięli udział także prorektor konińskiego PWSZ Jerzy Jasiński, dyrektor MiPBP Wanda Grzeszkiewicz oraz burmistrz Turku Zdzisław Czapla.

Jak czytamy na internetowej stronie posła Tomasza Nowaka, na dniach zostaną rozpoczęte prace nad dostosowaniem formalnym do procesu przyznawania środków i tym samym rozpocznie się praca nad pisaniem odpowiednich projektów.

Foto: M. Derucki

2
3

Podobne artykuły

Warta druhów seniorów i małych strażaków przy...

Warta druhów seniorów i małych strażaków przy Grobie...

16 kw.
Jesteśmy Akademią

Jesteśmy Akademią

7 mrz.
Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich...

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich brzegów w...

28-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama