czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

W MDK ważyli każde słowo

W MDK ważyli każde słowo
 

We wtorek 26 lutego młodzi pasjonaci recytacji zmierzyli się z sobą w Miejskim Domu Kultury w Turku. Odbył się tam konkurs „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.

Jeśli komuś wydaje się, że recytacją zajmuje się tylko młodzież uczęszczająca do gimnazjów i szkół średnich, to osoba taka jest w dużym błędzie. Także wśród dzieci znajdziemy śmiałków, gotowych wziąć udział w rywalizacji, stanowiącej doskonałą okazję do poznawania literatury i promowania kultury języka. Udział w konkursie „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” – skierowanym do uczniów szkół podstawowych z terenu Turku i gminy Turek – pozwolił dzieciom sprawdzić się w starciu ze stresem, nieodłącznie wiążącym się z publicznymi wystąpieniami. Poczynania recytujących śledziło Jury w składzie: Mirosława Milczarek - instruktor MDK w Turku, Ewelina Derucka – MiPBP w Turku oraz Kamila Neumann.

reklama

Po wsłuchaniu wszystkich dzieci, Komisja Artystyczna udała się na naradę. Jej decyzją w kategorii klas I-III nagrodzeni zostali: Mikołaj Zieliński (SP nr 5 w Turku), Aleksandra Pietrzak (SP nr 1 w Turku), Helena Gromada (SP nr 1 w Turku), Nina Grabara (MDK w Turku), Gabriela Miszczak (SP nr 4 w Turku) oraz Agata Drabina (SP nr 1 w Turku). W kategorii klas IV-VI triumfowali: Michał Graczyk (SP w Chlebowie), Marta Gomułka (SP nr 1 w Turku), Zofia Bąk (SP nr 1 w Turku), Wiktoria Kowalczyk (SP nr 4 w Turku), Wiktoria Drzewiecka (SP nr 5 w Turku) i Michalina Drzewiecka (SP nr 5 w Turku).

Triumfatorzy eliminacji gminnych wezmą udział w marcowych eliminacjach rejonowych.

AW

W MDK ważyli każde słowo

Podobne artykuły

Sukcesy uczniów SP1

Sukcesy uczniów SP1

25-06-2018
Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP...

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w...

24-05-2018
MINIPHANOMENTA, czyli małe centrum nauki w...

MINIPHANOMENTA, czyli małe centrum nauki w Szkole...

08-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama