niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Burmistrz umywa ręce od spraw szpitala

Burmistrz umywa ręce od spraw szpitala - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

Z dniem 1 marca Zdzisław Czapla przestał być członkiem Rady Społecznej SP ZOZ w Turku. Burmistrza zraziła „fasadowość tej instytucji”.

Stosowne pismo, informujące o rezygnacji z udziału w pracach Rady, zostało wystosowane do starosty tureckiego w dniu 26 lutego. Jak informuje Łukasz Maciejewski – doradca burmistrza do spraw mediów, jest to forma protestu włodarza miasta.

reklama

Instrumentalny sposób traktowania Rady Społecznej SP ZOZ przez Zarząd Powiatu wyklucza przyjmowanie odpowiedzialności za decyzje dotyczące SP ZOZ” – napisał burmistrz Czapla w swej rezygnacji. Taka decyzja ma być pokłosiem ostatnich zawirowań wokół osoby Bogdana Kawki. Mówiąc konkretniej – burmistrza zniechęciło to, że w 6 lutego Zarząd Powiatu zwołał konferencję, na której pojawiła się informacja o dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektora, a dopiero kilka dni później doszło do wysłuchania opinii Rady Społecznej w tej sprawie.

Burmistrz Czapla podziękował członkom Rady Społecznej SP ZOZ za współpracę, a także życzył im „dobrych decyzji w interesie społeczności powiatu”.

Opracował:AW
Źródło: www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

17-12-2019
Wideo: Podsumowano 100 dni pracy Zarządu...

Wideo: Podsumowano 100 dni pracy Zarządu Powiatu...

27-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama