poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W ogólniaku trwa walka z "matmą"

W ogólniaku trwa walka z
 

Dla części nastolatków matematyka to zło konieczne, dla innych – prawdziwa pasja. Ci drudzy w piątkowy ranek zjawili się w auli ZSO w Turku, by przez wiele godzin zmagać się z wymagającymi niebagatelnej wiedzy zadaniami.

Właśnie teraz, w dniu 15 marca I Liceum Ogólnokształcące w Turku gości uczestników XIV Maratonu Matematycznego. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, w tym dwie reprezentujące szkołę-gospodarza, a nielekających się wiedzowych wyzwań nastolatków powitali i zachęcili do wytężonej pracy dyrektor Lech Zielony, starosta Zbigniew Bartosik oraz dziekan Zamiejscowego Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych w Turku – dr inż. Zbigniew Kosmala.

reklama

W czasie imprezy młodzież będzie musiała zmierzyć się z zadaniami z zakresu ciągów, funkcji, rachunków różniczkowych, kombinatoryki itp. Efektywne główkowanie od godzin rannych do 19:30 to duży wyczyn, który zapewne okupiony zostanie sporym zmęczeniem, ale na szczęście konkursowicze znajdą też czas na chwilę odpoczynku, posilenie obiadem czy też pobudzenie się kawą.

Wyniki XIV Maratonu Matematycznego poznamy sobotni ranek.

AW
Fot. M. Derucki
 

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Kolędy dla dyrektora Zielonego

Kolędy dla dyrektora Zielonego

03-01-2014
LO: zadedykowali Koncert Kolęd Lechowi Zielonemu

LO: zadedykowali Koncert Kolęd Lechowi Zielonemu

27-12-2013
ET: A górnicy (jeszcze) maszerują

ET: A górnicy (jeszcze) maszerują

02-12-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama