piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Młynarczyk: Marczewski znów rozmija się z prawdą

Młynarczyk: Marczewski znów rozmija się z prawdą
 

W ubiegłym tygodniu czołowi lokalni politycy PO i SLD mieli okazję pospierać się o to, czy parlamentarzyści Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyłożyli rękę do kontrowersyjnej uchwały śmieciowej. Do owej sprawy Dariusz Młynarczyk powrócił podczas swej poniedziałkowej konferencji, wytykając Marianowi Mirosławowi Marczewskiemu wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku Dariusz Młynarczyk mówił o tym, iż ustawa śmieciowa została przyjęta także głosami posłów SLD i PiS, a uwaga ta skierowana była do panów Jasaka i Marczewskiego. Drugi z samorządowców głośno mówił o tym, iż jest to nieprawda. Gospodarz konferencji przypomniał o tym, że radny Marczewski deklarował zaprezentowanie stosownych wydruków, obrazujących przebieg głosowania, mających udowodnić przekazywanie przez Młynarczyka nieprawdziwych informacji.

reklama

Fakty są takie, że za nowelizacją ustawy śmieciowej w styczniu tego roku, która obowiązuje od marca tego roku, z posłów SLD głosowało 16 „za”, 7 „przeciw”, przy 1 „wstrzymującym”. Wśród głosujących „za” był również poseł Tomaszewski, z którym rzekomo radny Marczewski rozmawiał [telefonicznie – przyp. red.] w trakcie sesji miejskiej i który miał mu potwierdzić, że posłowie SLD nie byli za tą ustawą. Za główną zmianą tej ustawy, która była przyjmowana w 2011 roku, to było w  poprzedniej kadencji, na ówczesnych 38 posłów SLD głosujących 37 było „za” tą ustawą, 1 wstrzymał się. Wśród głosujących „za” był naturalnie pan poseł Tomaszewski – mówił lokalny lider PO.

Dariusz Młynarczyk stwierdził, iż cała sytuacja pokazuje, że radny Marczewski po raz kolejny celowo wprowadza opinię publiczną w błąd.

AW
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Refleksja po manifestacji nauczycieli

Refleksja po manifestacji nauczycieli

12-04-2019
Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

29-05-2018
Brudzew: Forum Sołtysów Gmin Powiatu Tureckiego...

Brudzew: Forum Sołtysów Gmin Powiatu Tureckiego 2018

07-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama