środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Rusza budowa sali sportowej przy ZST w Turku

Rusza budowa sali sportowej przy ZST w Turku
 

Wczoraj (16 kwietnia) w Starostwie Powiatowym w Turku podpisano umowę na wykonanie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych. Budowa nowego obiektu będzie największą inwestycją powiatu w ostatnich latach. Sala będzie gotowa do użytku we wrześniu 2014 roku.

Przetarg na budowę sali został rozstrzynięty 22 marca. Wygrała go firma BUD-BET z Szadowa Pańskiego koło Turku. Koszt inwestycji jest szacowany na około 6,064 mln. zł. Wczoraj podpisano umowę na wykonanie inwestycji pomiędzy Powiatem Tureckim i wykonawcą. Umowę podpisali starostowie Zbigniew Bartosik i Władysław Karski, skarbnik powiatu Bogdan Świtaj oraz Hieronim Moczydłowski, właściciel firmy BUD-BET.

reklama

– Budowa sali sportowej przy ZST to największa i najważniejsza inwestycja w powiecie tureckim w ciągu ostatnich kilku lat – powiedział Zbigniew Bartosik, Starosta Turecki. – Cieszymy się, że mimo wielu problemów finansowych, z jakimi boryka sie budżet powiatu, pomysł doszedł do skutku i będzie realizowany. Jestem przekonany, że ta sala będzie dobrze służyć zarówno zespołowi szkół, jak i całej społeczności miasta Turku i powiatu.

Projekt sali powstał w ubiegłym roku. Inwestycja będzie wykonana w tzw. standardzie pasywnym wykorzystującym odnawialne źródła energii (energia słoneczna i ciepło geotermalne pozyskiwane z odwiertów o głębokości 130 metrów). Obecnie takie certyfikowane rozwiązania stosowane są tylko w dwóch obiektach sportowych w kraju (hala widowiskowo-sportowa w Słomnikach koło Krakowa oraz hala sportowa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie). Sala będzie mieć prawie 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z boiskiem o wymiarach 18 x 36 metrów. Powstaną także szatnie, węzeł higieniczno-sanitarny, pomieszczenia pomocnicze, 5 sal dydaktycznych oraz łącznik z istniejącym budynkiem szkoły. Teren przy sali będzie zagospodarowany drogami wewnętrznymi, parkingami i zielenią. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na wrzesień przyszłego roku.

materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku
Fot. AW

Podobne artykuły

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To...

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!

16 st.
PGKiM wstrzymuje dostawy ciepłej wody. Awaria w...

PGKiM wstrzymuje dostawy ciepłej wody. Awaria w...

17-09-2019
Turkowska ciepłownia uroczyście otwarta

Turkowska ciepłownia uroczyście otwarta

25-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama