Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Polifonica w kościelnych murach

Polifonica w kościelnych murach
 

Anielskie głosy, boski repertuar – tak w skrócie można podsumować wczorajszy koncert białoruskiego chóru kameralnego Polifonia. Występ w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku to jeden z elementów europejskiej trasy koncertowej chórzystów.

Śpiewają w sposób niezwykły, czarują głosami i wschodnim temperamentem – mowa oczywiście o chórze kameralnym Polifonica, który zawitał do Turku w ramach europejskiej trasy koncertowej. Wszyscy ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć we wczorajszym występie utalentowanych Białorusinów, mieli okazje wysłuchać kompilacji klasycznej muzyki chrześcijańskiej z mieszanką utworów dawnych i współczesnych kompozytorów różnych stylów w opracowaniu a capella. Chór czarował nie tylko czystością śpiewu, ale także emocjonalnym stylem wykonania, który został ukształtowany pod wpływem kreacji dyrygenta Mikałaja Kaszuby.

reklama

Zespół chóralny Polifonica powstał w 2010 roku, a jego trzon stanowi 20 uczestników, reprezentujących różne zawody - pisarzy, tłumaczy, dziennikarzy, wykładowców, programistów, lekarzy, designerów, studenów i doktorantów. Połączyło ich uwielbienie muzyki, niezwykła ekspresja i ogromna świadomość piękna. Koncertują z powodzeniem po całej Europie, gdzie jako uczestnicy rozlicznych festiwali zdobywają prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

Podobne artykuły

Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie...

Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie piosenki...

31 maj.

"Widzieć Inaczej" z Robertem Janowskim. Scena to...

20-10-2020
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama