sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowscy ratownicy medyczni na podium

Turkowscy ratownicy medyczni na podium
 

Po raz kolejny turkowscy ratownicy udowodnili, że znają się na swoim fachu. Podczas I Mistrzostw Ziemi Sieradzkiej w Ratownictwie Medycznym zespół złożony z członków Fundacji Złota Godzina zajął trzecie miejsce. Turek w zawodach reprezentowała również drużyna miejskiej OSP.

I Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej w Ratownictwie Medycznym odbyły się 11 maja 2013 r. Terenem zmagań był powiat sieradzki. Zawody przyjęły formę rajdu, na trasie którego poszczególne zespoły musiały poradzić sobie z czekającymi na nie zadaniami. Ratownicy musieli poradzić sobie z 4 puntami kontrolnymi, gdzie czekały na nich takie zdarzenia jak wybuch butli z gazem, zawał serca, albo wypadek komunikacyjny z udziałem matki i dziecka. Łącznie do rywalizacji stanęło 14 zespołów.

reklama

W składzie zespołu Fundacji, znaleźli się: ratownik turkowskiego pogotowia Krzysztof Kołata oraz Szymon Słodziński i Tomasz Ulatowski, którzy do niedawna pracowali w naszej stacji pogotowia. Ekipę do zawodów przygotowywała prezes Fundacji Złota Godzina, pani Emilia Derucka-Kołata. Nie jest to pierwszy sukces ratowników z Turku. Dwa lata temu zajęli oni również 3 miejsce podczas Mistrzostw Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym.

W związku z tym, że zawody miały charakter otwarty mogły wziąć w nim udział wszystkie podmioty zajmujące się ratownictwem medycznym. Z tej możliwości skorzystali strażacy OSP Turek należący do sekcji ratownictwa medycznego. Niestety w tym roku nie odnieśli znaczącego sukcesu.

Mistrzostwa zorganizowane zostały przez przez Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego – Komisję w Sieradzu. Jak informuje organizator, głównym celem zawodów jest propagowanie zasad pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzięki zawodom uczestniczące drużyny miały okazję w pozorowanych zdarzeniach sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę.

Ratownicy dziękują panu Romanowi Klapsie za wsparcie w wyjeździe na tegoroczne Mistrzostwa.

reklama

MD

2
3
4

Podobne artykuły

Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego....

Wideo: Wybuch butli z gazem na Wyszyńskiego. Trzy...

29-09-2020
Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

16-02-2018
Turek: Wyciek gazu na Spółdzielców

Turek: Wyciek gazu na Spółdzielców

20-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama