czwartek 02 kwietnia 2020

Franciszka, Malwiny, Władysława

reklama

Klonowski na Tygodniu Bibliotek

Klonowski na Tygodniu Bibliotek
 

O swoich dotychczas wydanych książkach, ale i o literackich planach na przyszłość z uczestnikami Programu 50+ rozmawiał Jarosław Klonowski. Spotkanie turkowskich seniorów z lokalnym pisarzem zostało zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W dniach od 8 do 15 maja w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek, który w tym roku został opatrzony hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Zgodnie z założeniami bibliotekarskiej inicjatywy, zadaniem placówek jest organizacja imprez i wydarzeń promujących bibliotekę jako miejsce otwarte dla wszystkich.

reklama

Tradycyjnie, jak co roku, w obchody Tygodnia Bibliotek wpisała się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku organizując szereg imprez dla mieszkańców miasta i powiatu tureckiego. Jedną z nich była wizyta Jarosława Klonowskiego, który spotkał się z uczestnikami Programu 50+.  Pisarz, na co dzień mieszkaniec pobliskich Żuk, opowiadał między innymi o swoim dotychczasowym dorobku literackim.

Seniorzy mieli okazję zapoznać się z takimi publikacjami gościa wydarzenia, jak "Ognie Świętego Wita", "Tajemnica Świętego Wormiusa" oraz "Miriam", będącą trzecią częścią „średniowiecznego” cyklu. Pisarza opowiadał nie tylko o swoich dotychczasowych dokonaniach, ale także i dalszych planach wydawniczych.

Aby uczestnicy Programu 50+ mogli w zaciszu domowego ogniska zapoznać się z prozą Klonowskiego, autor podarował turkowskim seniorom kilka egzemplarzy swoich książek. 

reklama

Materiał prasowy MiPBP w Turku

Klonowski na Tygodniu Bibliotek

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Kolory zła. Czerwień", czyli...

18 mrz.
Czas na książkę: Oświadczyny - pozycja nie...

Czas na książkę: Oświadczyny - pozycja nie tylko dla...

24 st.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Wszystkie dobre rzeczy" -...

26-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama