poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

ZST zyskał nowe laboratorium

ZST zyskał nowe laboratorium
 

Środa 12 czerwca była wyjątkowym dniem dla uczniów i kadry nauczycielskiej Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Wtedy to właśnie dokonano uroczystego oddania do użytku laboratorium pod patronatem firmy Satel, które pozwoli na jeszcze lepsze kształcenie młodych ludzi i ich przygotowanie do zawodu.

W środę aula ZST wypełniła się uczniami placówki, przedstawicielami lokalnych władz samorządowych oraz rozmaitych firm. Wszystkich szacownych gości powitał dyrektor Mariusz Seńko. Nie tylko on był rad ze stworzenia nowych szans rozwoju dla ludzi garnących się do zdobywania wiedzy i umiejętności. – Mamy dziś otwarcie kolejnego laboratorium, które będzie służyć podnoszeniu kwalifikacji w zdobywaniu zawodu. Nowe technologie, jakie stwarza przyśpieszający coraz bardziej świat powodują, że procesy kształcenia w szkołach zmieniają się. (…) To właśnie absolwenci szkół technicznych, pasjonaci powodują, że są możliwości tworzenia nowych technologii, które przydają się w życiu zawodowym. (…) Będzie nam niezmiernie miło otworzyć nowe laboratorium, które będzie kolejną wizytówką tej szkoły, największej szkoły w  powiecie – nie krył zadowolenia starosta Zbigniew Bartosik.

reklama

Jak można było się przekonać podczas środowego spotkania, powstanie nowej pracowni to nie lada gratka dla chcących kształcić się na wysokim poziomie nastolatków. Firma Satel zajmuje się m.in. projektowaniem i produkcją inteligentnych systemów alarmowych, ale nie tylko. Rozwiązania te pozwalają na zabezpieczenie mienia, a także na powstanie czegoś, co możemy nazwać „inteligentnym budynkiem”. Owa automatyka umożliwia zastosowanie w domach wielu interesujących nowinek. System daje szansę na komunikację z obiektem poprzez telefon komórkowy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by będąc wiele kilometrów od domu opuścić żaluzje, włączyć lub wyłączyć światło w pomieszczeniach, uruchomić czajnik czy inny sprzęt itp.

Co państwu da projekt eduSatel? Otóż jest to udostępnienie najnowszych technologii, udostępnienie możliwości praktycznego zdobywania zawodu na bardzo atrakcyjny kierunkach. (…) ZST - szkoła bardzo bogato wyposażona w pracownie - dostaje kolejny atut do ręki w konkurencji ze szkołami o podobnych profilach. Do tejże szkoły będzie mogło przyjść więcej uczniów, gdyż uczestnictwo w programie eduSatel zwiększa jej konkurencyjność na rynku – mówił Maciej Domagalski, koordynator projektu eduSatel.

Nowe laboratorium wyposażone jest w 5 stanowisk dydaktycznych i demonstracyjnych. Zestawy składające się z różnego rodzaju manipulatorów, transformatorów, sygnalizatorów, czujek podczerwieni i wibracyjnych, ekspanderów, kart zbliżeniowych pozwolą zapoznać się uczniom ZST z zasadami działania systemów alarmowych, które mogą zostać zainstalowane w mieszkaniu, domu jednorodzinnym, biurze czy domku letniskowym.

W czasie środowego wydarzenia dyrektor Mariusz Seńko zapowiedział, że już niebawem kolejnym partnerem Zespołu Szkół Technicznych stanie się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, uznawana ostatnimi czasy za najlepszą szkołę tego typu w kraju.

reklama

AW
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Zwyczaje bożonarodzeniowe w ZST w Turku

Zwyczaje bożonarodzeniowe w ZST w Turku

11-12-2018
ZST: Akcja Honorowego Krwiodawstwa już w środę

ZST: Akcja Honorowego Krwiodawstwa już w środę

17-10-2016
W ZST rozmawiali o prawach pracownika

W ZST rozmawiali o prawach pracownika

06-06-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama