poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Koniec czerwca pełen wrażeń

Koniec czerwca pełen wrażeń - Foto: Dominic Morel / sxc.hu
Foto: Dominic Morel / sxc.hu 

Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z końcem miesiąca stanie się miejscem skupiającym życie kulturalne Turku i okolic. Najpierw stanie się areną dla Międzynarodowych Gwardyjskich Mistrzostw Polski Policji w Siatkówce Plażowej. Kolejną atrakcją będą Dni Sera.

Policja swoje sportowe zmagania rozpocznie 27 czerwca o godz. 18.00. Wtedy odbędzie uroczyste rozpoczęcie mistrzostw i pochód uczestników ulicami miasta na teren OSiRu. Mecze zostaną rozegrane w dniach 28 i 29 (mecze grupowe) oraz 30 czerwca (mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe) od godz. 9.00 do 18.00. Ostatniego dnia zawodów  o godz. 15.00 nastąpi oficjalne zakończenie i wyłonienie zwycięskiej drużyny.

reklama

Oprócz samej przyjemności oglądania potyczek, na wszystkich widzów i kibiców czekają atrakcje: pokaz karate KYOKUSHIN, grupy antyterrorystycznej oraz ratownictwa drogowego, studio tańca Eskudo, koncerty zespołu Milano oraz Kapeli z Kopyta. Na najmłodszych czekają konkursy, zabawy oraz spotkanie z Pyrkiem - maskotką Wielkopolskiej Policji. Oba dni meczy grupowych zakończą się dyskotekami prowadzonymi przez radio Planeta i Dj CatchUp. Rozrywki dostarczą na pewno grupy artystyczne z MDK, a przede wszystkim zespół MileStone oraz Piotr Podembski.

Warto dodać, iż imprezie towarzyszyć będzie akcja Fundacji DKMS mająca na celu pozyskiwanie dawców szpiku kostnego. Każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w systemie.

30 czerwca również na terenie OSiRu królem dnia zostanie nasz czołowy produkt eksportowy - ser. Jego święto rozpocznie się o godz. 12.00 od Pikniku Mlecznego oraz pokazów kulinarnych Ewy Wachowicz. Posiadacze talentu do gotowania będą mogli wziąć udział w III Otwartym Konkursie na Najlepszy Sernik oraz III Otwartym Konkursie na Potrawę ze Serem. Na fanów zwierząt gospodarskich o godz. 17.00 czeka Konkurs w Dojeniu Krowy.

reklama

Finał konkursów nastąpi o godz. 18.30, zaś później, o godz. 20.00 lokalnej atmosfery pełnej folkloru dopełni koncert zespołu Brathanki. Imprezie towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych oraz wesołe miasteczko dla dzieci.

M.A. 

Podobne artykuły

Wideo: W każdej kobiecie drzemie Supermenka

Wideo: W każdej kobiecie drzemie Supermenka

02-07-2014
FOTO: Na deser Kayah

FOTO: Na deser Kayah

29-06-2014
FOTO: Sowa z przyjaciółmi gotowali dla turkowian

FOTO: Sowa z przyjaciółmi gotowali dla turkowian

29-06-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama