wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czym będzie żył Turek w 2012

Czym będzie żył Turek w 2012 - Biegi Niepodległości
Biegi Niepodległości 

Kilkanaście dużych, kilkadziesiąt mniejszych, setki małych – tak wygląda lista wydarzeń kulturalnych, sportowych i patriotycznych zaplanowanych w Turku na rok 2012. Najważniejsze z nich to otwarcie przebudowanej siedziby Muzeum, Dni Sera i Festiwal Mehofferowski.

Pierwsze z ważnych dla miasta i mieszkańców wydarzeń już za nami. To otwarcie przebudowanego Ratusza i wyremontowanego basenu. Inne sportowe wydarzenia zaplanowane na ten rok to m.in. pierwsze mistrzostwa Turku w pływaniu, wakacyjny puchar „Orlika”, „Marsz po zdrowie”, czyli zorganizowane, grupowe spacery z kijkami i bez nich oraz tradycyjne „Biegi Niepodległości”.

reklama

Ten rok da także wiele radości miłośnikom kultury. Najważniejszym wydarzeniem roku będzie otwarcie Muzeum w wyremontowanym Ratuszu, które planowane jest pod koniec maja. Będzie to duża uroczystość, na którą władze miasta chcą sprowadzić m.in. Ministra Kultury. Miasto zorganizuje też kolejne edycje wydarzeń, które premiery miały w roku ubiegłym. Mowa o Dniach Sera planowanych na przełom czerwca i lipca oraz o Festiwalu Mehofferowskim, który odbędzie się w połowie września. W tym roku jego przewodnim tematem będzie kino.

Rok 2012 przyniesie też kolejne edycje wydarzeń dobrze znanych już turkowianom. W kwietniu odbędzie się „Biesiada Poetycka”, w maju festiwal „Europa bez granic – przystanek Turek” oraz „Turkostrada”, będą też kolejne odsłony „Lata z filmem”, „Sztuki na ulicy”, „Tesco” – czyli spotkań kabaretów, „Dni kultury bez barier”, „Czwarta Ściana” czy festiwalu „Rock’n’Tur”. A to tylko część zaplanowanych imprez.

Jak co roku w Turku uroczyście obchodzone będą także święta państwowe. Z innych wydarzeń planowana jest m.in. promocja monografii ZSO. Wszystkich wydarzeń będzie znacznie więcej, bo znaczą ich część organizują stowarzyszenia działające w mieście.

reklama

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Poetycki piątek za nami!

Poetycki piątek za nami!

26-04-2016
Poetycka Biesiada już w najbliższy piątek!

Poetycka Biesiada już w najbliższy piątek!

19-04-2016
Wideo: Majówka 2015 w Turku

Wideo: Majówka 2015 w Turku

05-05-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama