sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Bursztynowym Szlakiem na dwóch kółkach

Bursztynowym Szlakiem na dwóch kółkach - Źródło: sxc.hu / James Goneaux
Źródło: sxc.hu / James Goneaux 

Tureckie Towarzystwo Turystyczne, Koło Turystyczne LO Turek oraz Klub Turystyczny PTTK zapraszają na XXIX Ogólnopolski Rajd Rowerowy po Wielkopolsce Wschodniej. Miłośnicy dwóch kółek śladami Bursztynowego Szlaku ruszą 6 września.

Program rajdu zakłada zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie tras i obiektów w przyjacielskiej atmosferze oraz pod opieką Przodowników Turystycznych PTTK. Rowerowa wędrówka zacznie się 6 września od przybycia na teren bazy rajdu w Zespole Szkół w Stawiszynie. Będzie to miejsce odpoczynku i noclegu podróżnych.

reklama

7 września będzie dniem w całości poświęconym na zwiedzanie: uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: „W dorzeczu Powy” przez Stawiszyn-Piątek Wielki-Russów-Kościelec-Ceków Kolonia-Mycielin-Zbiersk-Stawiszyn (50km) oraz „Wzdłuż granicy prusko-rosyjskiej” przez Stawiszyn-Russów-Kalisz Szczypiorno-Kucharki-Kamień św. Jadwigi-Gołuchów-Tursko-Lipe-Stawiszyn (65km).

Organizatorzy zaplanowali także takie atrakcje jak konkursy: Kolarski Tor Przeszkód, Bezpieczny Rowerzysta, konkurs krajoznawczy i ochrony przyrody, a także konkurs na najmłodszego uczestnika. Ponadto zaplanowano ognisko ze spólnym śpiewaniem oraz zwiedzanie Stawiszyna.

W niedzielny poranek nastąpi rozstrzygnięcie konkursów oraz powrót do miejsc zamieszkania. Na pewno będzie to wydarzenie o dużej wartości edukacyjnej i integracyjnej: uczestnicy nie tylko spędzą aktywnie czas na zwiedzaniu i poznawaniu okolic, ale otrzymają także możliwość przeżycia wspólnej przygody.

reklama

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia. W celu zapisania się i pozyskania informacji prosi się o kontakt z: Klub Turystyczny PTTK w Koninie przy ul. Kolejowej 11, adres mail: klubt@konin.pttk.pl oraz Tureckie Towarzystwo Turystyczne w Turku ul. Kaliska 41, adres mail: turystyka@turek.net.pl

Wpisowe wynosi: 15 zł dzieci, 35 zł dorośli, 25 zł członkowie PTTK i TTT bez względu na wiek. Należy je wpłacać na konto: PTTK Oddział w Koninie, ul. Kolejowa 11, Bank BZ WBK S.A. O/Konin 41 1090 1199 0000 0000 1900 2829.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Osoby biorące udział proszone są o zabranie śpiworów, karimat, prowiantu, odzieży na zmianę oraz miękkiego obuwia domowego, przyborów toaletowych, dokumentów, śpiewników i przede wszystkim dobrego humoru. Należy także zadbać, by na rajd wziąć sprawny, pewny rower.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

M.A.
 

Podobne artykuły

Rajdowe wspomnienia

Rajdowe wspomnienia

24-06-2013
Akademia Orlika Turek w finale wojewódzkim...

Akademia Orlika Turek w finale wojewódzkim turnieju...

28-09-2012
Spacerkiem z Konina do Mehoffera/W. Gruszczyńska

Spacerkiem z Konina do Mehoffera/W. Gruszczyńska

18-09-2012

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama