wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Festival SCABB 2013: finał kolejnej edycji za nami

Festival SCABB 2013: finał kolejnej edycji za nami
 

Festival SCABB 2013 to niezaprzeczalnie najważniejsza impreza w kalendarium naszego miasta. Jest ona o tyle niezwykła, że stworzona z myślą o młodzieży z pasją, której należy dać szansę na rozwój. Niestety, dwutygodniowe warsztaty i cykliczne koncerty właśnie dobiegły końca. Kolejna edycja festiwalu została już oficjalnie zamknięta.

Niedzielny wieczór był pełen emocji i wzruszeń towarzyszących podsumowaniu kilkunastu dni ciężkiej pracy nad festiwalem. Był to także czas na pokazanie efektów swoich starań. Od godz. 19.00 na sali OSP przy ul. 3 Maja mogliśmy podziwiać spektakl „Pasja jest życiem, życie jest pasją”. Było to połączenie dramatu wystawianego na deskach sceny oraz tanecznego show.

reklama

Młodzi artyści starali się pokazać problemy towarzyszące im na co dzień w realnym życiu-brak akceptacji i szacunku dla swoich pasji, który boli, zwłaszcza, jeśli problem ten zaczyna się już w domu, wśród najbliższych. Spektakl spotkał się z dużym uznaniem publiczności, która ten nowatorski pokaz nagrodziła owacjami na stojąco.

Nie był to jednak koniec-o godz. 21.00 rozpoczął się koncert, którego celem było ukazanie talentów młodych beatboxerów i producentów muzycznych, którzy podczas warsztatów zdobywali nową wiedzę, ucząc się od najlepszych. Zgromadzeni mogli także podziwiać wspaniały głos Sylwii Foryńskiej oraz galerię wspaniałych zdjęć Zbigniewa Marzuchowskiego, pasjonata fotografii.

Jak zwykle, podczas takiej uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań. Złożono je m.in. Burmistrzowi Miasta Turku Zdzisławowi Czapli oraz Przewodniczącemu Rady, Markowi Pańczykowi, którzy pojawili się na zakończeniu. Podziękowano także instruktorom oraz części osób zaangażowanych w organizację festiwalu.

reklama

Przypomnijmy, że w trakcie dwóch tygodni odbyły się warsztaty taneczne, teatralne, beatboxowe, DJsko-producenckie, dziennikarskie. Przeprowadzono kolejne Otwarte Mistrzostwa Turku w Jeździe na Deskorolce, pierwsze w historii miasta Beat Battle, Beatbox Battle, sprowadzono wielkoformatowe gwiazdy i instruktorów: Dj Czarny/Tas, W.E.N.Ę. czy Dwa Sławy. Powstał także kolejny mural zrealizowany przez Natalię Rak.

Jest to jedyna inicjatywa tego typu w Turku i jedyna szansa na darmowe, wakacyjne warsztaty dla młodzieży. O jej stałym rozwoju i podnoszeniu się poziomu świadczy sam fakt, iż w tym roku Festivalem SCABB 2013 zainteresowała się telewizja Polsat. Mamy głęboką nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie równie dobra jak nie lepsza a idee przekazywane już przez 8 lat nie stracą na wartości, ale dotrą do jeszcze większej rzeczy odbiorców.

M.A.

Podobne artykuły

Finał Akcji Metamorfoza -

Finał Akcji Metamorfoza - "Kobieta - Siła i piękno"...

18 lt.
Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało...

Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało moc...

12 st.
Powtórka spektaklu

Powtórka spektaklu "Ludzie Ludziom" już jutro - nie...

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama