piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Protestują przeciw "sprzedaży przychodni"

Protestują przeciw
 

Dziś nad wejściem do przychodni przy ul. Armii Krajowej 3 zawisł baner, który ogłasza akcję protestacyjną przeciwko sprzedaży budynku. Właścicielem nieruchomości jest Starostwo Powiatowe w Turku.

„Protest! Starosta planuje sprzedać przychodnię” taki właśnie slogan wraz z biało-czerwoną flagą widnieje nad wejściem do budynku, w którym mają siedzibę dwie przychodnie rodzinne oraz gabinety lekarskie.

reklama

Inicjatorami protestu są przychodnie „Eskulap” oraz „Medyk”. Powodem rozpoczęcia akcji są plany Starosty Tureckiego, Zbigniewa Bartosika, dotyczące sprzedaży nieruchomości.

- Dostaliśmy pismo, że na najbliższej Sesji Rady Powiatu zostanie oddana pod głosowanie sprawa sprzedaży nieruchomości – mówi lekarz Wacław Bednarek z przychodni „Eskulap”. Bednarek uważa, że nowy właściciel może nie zagwarantować, że przychodnie, które znajdują się w tym miejscu od lat, będą funkcjonować w tym budynku.

Przypomnijmy, że rok temu Powiat Turecki sprzedał nieruchomość położoną przy przychodni, w której znajdowała się apteka. Nabywcą obiektu został Łukasz Choręziak prowadzący Firmę Handlowo-Usługową NILO. Uzyskane pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na budowę sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych.

reklama

Już jutro przedstawimy odpowiedź Starosty Tureckiego w sprawie planów sprzedaży nieruchomości.

md

Protestują przeciw

Podobne artykuły

Gmina Dobra. Już wkrótce remont ulicy...

Gmina Dobra. Już wkrótce remont ulicy Sperczyńskiego

05-11-2020
Kolejny sprzęt dla SP ZOZ

Kolejny sprzęt dla SP ZOZ

02-11-2020
Wideokonferencja wojewody Mikołajczyka w...

Wideokonferencja wojewody Mikołajczyka w sprawie...

30-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama