wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Kaczyński powraca do bastionu PiS

Kaczyński powraca do bastionu PiS
 

Lokalni sympatycy Prawa i Sprawiedliwości długo czekali na te chwilę. Prezes Jarosław Kaczyński wraz z innymi liderami ugrupowania przybyli do serca „bastionu PiS”, aby otwarcie krytykować rządy PO. Wszystko przy obecności czołowych polskich mediów.

Dzisiejsze spotkanie w Domu Strażaka zapoczątkowała przemowa Zbigniewa Dolaty, który chwalił nasze miasto za świetną strefę inwestycyjną. Po wystąpieniach Witolda Czarneckiego oraz Adama Hofmana swoją przemowę rozpoczął Jarosław Kaczyński. Były premier w swoim obszernym przemówieniu krytykował różne aspekty rządów Donalda Tuska.

reklama

Następnie przyszedł czas na pytania publiczności, które można było zadawać jedynie w formie pisemnej. Jak się jednak okazało, mieszkańcy Turku pytali o sprawy marginalnie ważne dla lokalnej społeczności: stosunki PiS z Solidarną Polską, stocznie, albo nawiązanie symboliki Polski Walczącej na plakatach zachęcających do udziału w stołecznym referendum.

Ważnym natomiast dla Błażeja Spychalskiego (PiS) okazał się fakt podważenia „spontaniczności” tych zapytań przez Darka Młynarczyka, który na swoim facebook-owym profilu obśmiał tę formę komunikacji. Nie zrozumiała przy tym była wzmianka Spychalskiego o „prawomocnym wyroku byłego Starosty Tureckiego”. Lider PO w powiecie tureckim zapowiedział, że wyda w tej sprawie stosowne oświadczenie.

Jedynym ważnym z perspektywy regionu aspektem, poruszonym przez Kaczyńskiego, była sprawa prywatyzacji elektrowni oraz kopalni Adamów. Prezes PiS skrytykował ten fakt, podkreślając, że spółki te zostały sprzedane za „cenę złomu”. Zabrakło natomiast jakiegokolwiek odniesienia się do prywatyzacji turkowskiego PKS, a redakcyjne pytanie dotyczące niewyjaśnionej dotąd sprawy pracy Ryszarda Bartosika w PGKiM nie zostało odczytane.

Podobne artykuły

Członkowie PIS z Turku na konwencji w Koninie z...

Członkowie PIS z Turku na konwencji w Koninie z...

31-08-2019
PiS chciał 30 mln na nowe miejsca pracy

PiS chciał 30 mln na nowe miejsca pracy

23-12-2013
Wideo: Kaczyński o blokowaniu kariery młodym

Wideo: Kaczyński o blokowaniu kariery młodym

02-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama