niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Sprzątali las i jedli ziemniaki

Sprzątali las i jedli ziemniaki
 

Święto Pieczonego Ziemniaka to coroczna impreza organizowana w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. W tym roku odbyła się w piątek 04.10.2013 roku i połączona była ze Sprzątaniem Świata – Polska 2013 r.

W godzinach rannych wszyscy uczniowie wymaszerowali ze szkoły i udali się do turkowskiego lasu. Tam czekali już na nich gospodarze i zaproszeni goście. Organizatorzy powitali uczestników oraz przypomnieli historię ziemniaka. Podzieleni na grupy uczniowie wyruszyli w trasę. Każda drużyna otrzymała worki i rękawice do zbierania i segregowania śmieci.

reklama

Zadaniem wychowanków było dotrzeć do wyznaczonych punktów kontrolnych, gdzie czekali na nich: policjanci, strażacy i leśniczy. Na pierwszym punkcie uczestnicy wyprawy spotkali policjantów, którzy przypomnieli im zasady ruchu drogowego, zaprezentowali motocykle i sygnalizację dźwiękową oraz wyznaczyli zadanie umożliwiające przejście do następnego punktu. Tam czekali na nich przedstawiciele straży pożarnej. Strażacy przedstawili metody pracy i sprzęt gaśniczy, którym  posługują się podczas akcji ratunkowej. Następnym punktem byli leśnicy, gdzie zaprezentowali i zaznajomili uczniów z grzybami oraz drzewami występującymi w naszych lasach.

Ponownie spotkaliśmy się na parkingu i rozpaliliśmy ognisko. Wspólnie piekliśmy tam kiełbaski i zajadaliśmy się wcześniej ugotowanymi ziemniakami z różnymi sosami.

Dyrekcja i organizatorzy dziękują za okazaną pomoc w zorganizowaniu Święta: Komendzie Powiatowej Policji w Turku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Nadleśnictwu Turek. Organizatorkami imprezy były: Elżbieta Kociołek, Izabela Walczak i Izabella Frątczak.

materiał prasowy

reklama
2
3
4

Podobne artykuły

Wyśmienita zabawa, dobre humory i goście....

Wyśmienita zabawa, dobre humory i goście....

22 wrz.
1 września uczniowie wracają do szkół i bez...

1 września uczniowie wracają do szkół i bez...

06-08-2020
MEN informuje o procedurze przyjęcia do szkół....

MEN informuje o procedurze przyjęcia do szkół....

19-05-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama