wtorek 20 kwietnia 2021

Agnieszki, Amalii, Czecha

10°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda na kolejne dni »
reklama

1 września uczniowie wracają do szkół i bez obowiązku noszenia maseczek. Jest decyzja MEN

1 września uczniowie wracają do szkół i bez obowiązku noszenia maseczek. Jest decyzja MEN
 

Jest wyczekiwana od wielu tygodni decyzja w sprawie powrotu uczniów do nauki. Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2020/2021 zacznie się 1 września w tradycyjnej formie. Wszystkie szkoły mają prowadzić naukę stacjonarną, ale w każdej problematycznej sytuacji będzie można przejść na naukę zdalną albo mieszaną. 

Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Jak zaznaczył, opracowano trzy modele nauczania. Uczniowie nie będą musieli zasłaniać ust i nosa.

reklama

- Oczywiście chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego też wyraźnie mówimy to, o czym wspomniał pan premier, główny inspektor sanitarny czy minister zdrowia. Chcemy, żeby takim podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.

Ministerstwo zakłada, że dyrektor szkoły będzie mógł ograniczyć tradycyjne działanie placówek w porozumieniu z organem prowadzącym i sanepidem. - W przypadku zagrożenia epidemicznego w danej placówce, czy w danej części kraju, dyrektor szkoły przy zgodzie organu prowadzącego będzie mógł przejść na model mieszany, czyli naukę zmianową, przejście części uczniów na nauczanie na odległość lub, jeśli będzie to konieczne, powrócić do nauki zdalnej. Będzie to jednak dotyczyć sytuacji wyjątkowych - wyjaśnia minister edukacji.

Minister poinformował też, że jego resort we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotował "wytyczne, które mówią, w jaki sposób zorganizować prace szkół i placówek oświatowych tak, aby uczniowie, nauczyciele, personel, mogli czuć się bezpiecznie".

reklama

Piontkowski poinformował, że w szkołach od nowego roku szkolnego nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa. - Tam, gdzie będzie większa grupa, to powinno obowiązywać, natomiast podczas standardowych zajęć nie przewidujemy takiego obowiązku - powiedział. Zaznaczył również, że obowiązywały będą zasady dotyczące higieny osobistej. Wskazał tu na obowiązek dezynfekcji rąk, m.in. przy wejściu do szkoły, przed posiłkami lub przy okazji korzystania z toalety.

Podobne artykuły

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Majówki...

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Majówki nie...

14 kw.
Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie...

Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie weselne w...

11 kw.
Spokojny wielkanocny weekend w Turku i...

Spokojny wielkanocny weekend w Turku i powiecie....

6 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama